Skocz do zawartości
Bestia

Diesel nie pali na ciepłym po deszczu !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Proszę o pomoc bo można zwariować :(
Pacjent - Corsa C
Objawy : Po deszczu lub gdy jest wilgotno nie chce odpalić na ciepłym siniku :( Trzeba czekać aż ostygnie. Pierwsze odpalenie pod domem OD STRZAŁA!! Mechanicy rozkładają ręce nawet w ASO :( Ludzie co jest??? :( Czujni położenia wału lub wałka rozrządu? Ale co do tego ma ciepły silnik? Czujnik temperatury? Ponoć odpada bo dwupinowy a takowy nie daje sygnału na coś tam ( nie pamietam co mechanik mówił ale ponoć odpada ) :( Rozrusznik? Ale kręci idealnie wręcz.. Poza tym problem jest tylko na ciepłym i nie od razu tylko po półgodzinnym postoju... Hm a może to coś jest związane z paliwem jak się cofnie? Pompa? Ale czy może szwankować tylko jak jest ciepły silnik?? Wiem jedno.. Problem strasznie wkur....!!!! Autko jeździ płynnie , nie szarpie , nie gaśnie, powera ma mega :D Czujnik ciśnienia paliwa wymieniany na oryginał ze 2 lata temu ( zresztą objawy tego czujnika były całkiem inne ) . Więc co to?? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paliwo to też na zimnym by były problemy.

Po co tyle kombinowania.?

Wymień te czujniki i zobaczysz czy będzie poprawa.

Poczytaj na forum jakie problemy powoduje czujnik wału i kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak ostatnio miałem, został wymieniony czujnik walka , oraz czujnik pompy paliwowej :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem coś takiego w swojej corsie i pomogła dopiero robota wtrysków. Okazało się że jeden wtrysk był delikatnie przytkany i podczas czyszczenia się juz odetkał, więc na szczęście obyło się bez większych kosztów w serwisie. Potem wymieniłem jeszcze tylko akumulator na lepszy. Dzisiaj odpala bez większych problemów i jestem bardzo zadowolony, a też nad tym glowiłem się z mechanikami i dobre pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi