Skocz do zawartości
yogowafel

Astra 3 1.7 CDTI przedmuchy z wlewu oleju wyciek oleju między wtryskami. Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam problem z moją astrą. Najpierw wyrzucało troche oleju z pod korka wlewu więc zacząłem rozbierać egr i zauważyłem że rura jest bardzo zaleziona takimi sadzami więc wyskrobałem wszystko złożyłem odpaliłem auto i się zaczeło...

Z pod wtrysków zaczęło olejem pluć mocno więc odkręciłem korek wlewu oleju i biały dym zaczął lecieć mocno jak z tłumika a z pod wtrysków dalej olej wypływał więc odkręciłem klapkę od odmy i z niej tak samo dużo dymu ale wtedy przestało z pod wtrysków wyrzucać olej...co to może być? egr zepsuty czy szykuje się ściąganie głowicy ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym podejrzewał zatkaną odmę lub zaworek odpowietrzający odmę w pokrywie zaworów.

Za bardzo podnosi się ciśnienie w skrzyni korbowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego a gdzie ona zlokalizowana jest i dokładnie co zrobić? dodam że przed czyszczeniem tej rury z sadzy nie było takich objawów żeby aż z pod wtrysków wywalalo olej...odm to jest jest element co na pokrywie zaworów jest z taką pokrywką na 4 śruby ?

edit

na zdjęciu u mnie na zielono kółka to tam gdzie wyrzuca olej

ale jak tą klapkę odkręcę srebrną na czerwono zaznaczona to z pod wtrysków spokój ale z tej klapki dymi strasznie...

post-57667-0-93911000-1514039158_thumb.jpg

Edytowane przez yogowafel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ten zaworek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaworek rozebrałem i nawet bez tego zaworka przy zatkaniu klapki tej srebrnej to dalej robi się wysokie ciśnienie i pluje olejem przy wtryskach...

uszczelniacze poleciały? ale nagle wszystkie ? po wyczyszczeniu samej rury od egr...

edt

czyściłem tą rurę co zaznaczona na zdjęciu ona była zatkana w 50 %...

post-57667-0-08959800-1514039954_thumb.jpg

Edytowane przez yogowafel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zmierz jeszcze ciśnienie oleju.

Może zaworek na pompie się zablokował i wali za duże ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie ponownie.

Z racji tego że klient nie zdecydował się na głębsze poszukiwanie problemu wymieniłem tylko uszczelniacze na wtryskach te jajowate i wyciek ustąpił lecz na jak długo to nie wiem. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Do usłyszenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi