Skocz do zawartości

Corsa C Z12XE kod P0340


FENIX2

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem auto od mechanika, spalił się kabel od pompki oraz zatarła się pompka, mechanik powiedział mi, że w baku było pełno tak jakby piasku, wiecie skąd mógł się wziąć ten piasek? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Różne rodzaje zanieczyszczeń mogą być w baku, zależy jakiej jakości tankuje się paliwo. U nas jest taka stacja, że tylko kupuję paliwo do kosiarki i wiem, że poradzi sobie. Trochę syfu zbiera się na baku i jeśli jakaś opaska jest luźna czy sam wlew zabrudzony to trochę się tam może dostać, ale to są minimalne osady. A masz zamykany wlew, czy po zamknięciu auta można zdjąć korek paliwa? Różne już słyszałem i widziałem sytuacje. Znajomy kiedyś czyścił cały układ w Matizie bo babce pod blokiem chyba wlali z 5L mydła, czy jakiegoś płynu. Później wyszło, że to sąsiad bo pod oknem parkuje haha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osad też może się brać z innych komponentów auta, przewody gumowe/metalowe/miedziane/aluminiowe, niektóre stopy i gumy reagują z chemią/alkoholami/paliwami/olejami i po prostu śniedzieją/wykruszają/rdzewieją/pękają w środku a ty tego nie widzisz. Możesz spojrzeć za rok czasu w bak, wyciągnąć/odpompować benzynę i zobaczyć czy znowu jest ten piasek na dnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie skontroluj bak po miesiącu, jak już mówisz o trasach to warto mieć jakąś opcje lawety w OC, jak pamiętam to ściągną auto do 200-250km od miejsca zamieszkania. Dla mnie trasy zaczynają się powyżej 300km, ale tu już trzeba kombinować samemu. W Polsce to pół biedy trzeba dobrze się ubezpieczyć jadąc za granice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, muszę to przemyśleć. Martwi mnie jednak przyczyna spalenia się przewodu, muszę w okolicy znaleźć dobrego elektryka. Często tankuję... wręcz zawsze gdy zaświeca się rezerwa. Muszę zmienić swoje nawyki ponieważ może sam się przyczyniam do takiej awarii  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie w prywatnym aucie tankuję już przy 1/4 baku. Raz rezerwa pokazywała mi 100km, po chwili jazdy 49km, wole nie sprawdzać. Tankuje do pełna, oszczędzam jak już zejdzie połowa. Nie mam co narzekać bo wychodzi mi 5.9-6.3L na 100km. Jak na taki motor i styl jazdy jestem zadowolony, miałem Passata 1.9 115km PD i 6.9-7.3L było minimum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś.

Jak się tankuje 10l na rezerwie, to góra zbiornika koroduje, wtedy masz osad rdzy w baku.

Wygląda właśnie jak piasek.

Pewnie pompa stanęła i przegrzały się kabelki - stąd awaria.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak mi wypada, że tankuję co 2 tygodnie i właśnie na rezerwie, muszę w takim razie zmienić nawyk i tankować co tydzień gdy zbiornik jest w połowie pełen. Zmienię nawyk i mam nadzieję, że więcej taka sytuacja się nie powtórzy. 

 

Pozostaje dalej z problemem czujnika położenia wałka, ale o to muszę przejechać się do elektryka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności