Skocz do zawartości

Tigra TwinTop 2005 1,4 66kW stuki na wolnych obrotach


Gość comnet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Przeszukałem już wiele wątków i wiele stron w sieci związanych z moim problemem i szczerze mówiąc nie znalazłem sensownego rozwiązania. W związku z powyższym opiszę mój problem i liczę na pomoc fachowców.

 

Generalnie silnik:

- pracuje równo,

- posiada moc,

- odpala na dotyk,

- oleju bierze z 1 l  / 10000

- [edit] nie dodałem że olej to GM 5W30

ogólnie nie ma z nim żadnych problemów. Codziennie po autostradzie pokonuje ok 130 km.

 

Mimo że wszystko jest niby dobrze denerwuje mnie pojawiające się stukanie. 

Stukanie to pojawia się:

na zimnym silniku

- zaraz po odpaleniu samochodu i trwa przez około 2-3 sek

na ciepłym

- stuka na wolnych obrotach (taki efekt jakby pracował diesel) 

 

No i teraz pytanie za 100 punktów. Co może być przyczyną?

 

Pomysłów na podobne zjawiska było wiele. Chciałbym jednak aby spróbować doprecyzować ewentualną przyczynę bo oczywiście można wymieniać rozrząd, robić zawory, pompy olejowe i panewki ale nie o to chodzi aby robić i liczyć ze się trafi, a o to żeby zdiagnozować konkretnie. 

Dodam, że byłem w różnych warsztatach i serwisach i co jeden to inna diagnoza. (ręce mi opadły).

Tym bardziej liczę na Wasze doświadczenie. Dziękuję za poświęcenie mi czasu.

Edytowane przez comnet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, comnet napisał:

Dodam, że byłem w różnych warsztatach i serwisach i co jeden to inna diagnoza. (ręce mi opadły).

 

Tylko pytanie czy spróbowałeś poczytać cokolwiek na forum na temat twojego problemu?

Gdybyś poczytał to pewnie byś się dowiedział że tam masz hydropopychacze zaworów i łańcuch.

Nie mówię już o oleju odpowiednim

Jak je sprawdzić na pewno jest napisane.

Zapraszam więc do lektury forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adam1954 napisał:

Tylko pytanie czy spróbowałeś poczytać cokolwiek na forum na temat twojego problemu?

 

W pierwszym zdaniu zaraz po powitaniu jest odpowiedź na Twoje pytanie.

A tak na serio. Owszem czytałem wiele różnych wątków i tematów na tym forum jak również w innych miejscach. I tak jak wspomniałem wyżej z wszystkich tych dyskusji wynika, że powodów może być wiele od rozrządu przez zawory do panewek. Też o tym wspominałem. Rzeczowych odpowiedzi wskazujących na problem i sposobu ich diagnozy nie znalazłem, stąd mój post. 

 

Więc jeżeli masz ochotę i wiedzę żeby pomóc to bardzo proszę. A jak nie masz czasu to na takie lakoniczne odpowiedzi nie marnuj go.

Edytowane przez comnet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc raz jeszcze piszę że są tematy o tym jak sprawdzić.

Na odległość nie wiele można pomóc.

Czy na forum słyszymy ten klekot?

Nie.

Więc moja lakoniczna odpowiedź zawiera dwie podpowiedzi.

A jak ty to wykorzystasz to twój problem

Natomiast po zarejestrowaniu powinieneś przeczytać regulamin.

https://forum.opel24.com/forum/5349-regulamin-forum/

Punkt 4.1

A według niego masz o tym temat

 

I tylko przez to że jesteś nowy nie wywalę w kosz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to skoro już go zostawiasz to liczę na odpowiedzi osób które taki podobny problem zdiagnozowały i rozwiązały.

 

ps w zacytowanym wątku nie ma odpowiedzi na problem. Jest tylko "ruletka" w której ktoś "obstawia". 

 

Edytowane przez comnet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale musisz zauważyć że takie stuki trzeba słyszeć stojąc przy aucie.

Na odległość zawsze będzie ruletka.

Można kogoś pokierować aby sprawdził to czy tamto.

Sam sobie możesz sprawdzić gdzie jest największe nasilenie stuków kupując w aptece stetoskop.

I osłuchując silnik szukając największego nasilenia.

Niestety aby to sprawdzić później trzeba zakasać rękawy zdjąć pokrywę zaworów i sprawdzać jak zachowują się hydro, jak zachowuje się napinacz łańcucha

Jeżeli od środka silnika to miska olejowa w dół i sprawdzać luzy na panewkach i na sworzniach tłokowych

 

Poczytaj ten temat jakie ma problemy z tym silnikiem mariusz 1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności