Skocz do zawartości

Corsa D szarpanie przy puszczaniu sprzegla


Gość Avesso

Rekomendowane odpowiedzi

Olej musi być, bo by się juz skrzynia zjechała. Ale może bym musiał wymienić może cos ubyło? Chociaż nie wiem jak może olej ze skrzyni może ubywac

Edytowane przez Avesso

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Avesso napisał:

Ale może bym musiał wymienić może cos ubyło?

 

Po co wymieniać.

Ja pisałem o sprawdzeniu czy jest jego odpowiednia ilość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też posiadam corse d z tym samym silnikiem i mam ten sam problem, kiedyś nawet gdzieś tu na forum o nim pisałem, ale to temat nie do ogarnięcia.
Nie przejmuj się i jeździj a ( jesień- zima) po prostu ruszaj dynamiczniej z 2,5 tyś obr wtedy tak nie trzęsie ;)
W lato problemu praktycznie nie ma wcale, albo jest delikatny od czasu do czasu.
Aha i nie szukaj problemu w świecach, module cewek, sondach, EGR-ach, rozrządzie, czyszczeniu przepustnicy i podobno też sprzęgle, wszystko wymieniałem (prócz sprzęgła) ale nie ma absolutnie żadnych podstaw by je wymieniać, a czytając po sieci to byli tacy co i je wymienili, a autem jak trzęsło tak trzęsie.
Ps. wcześniej miałem też corsę c z silnikiem 1.2 75km z12xe(z przepływomierzem) tam był dokładnie ten sam problem :D
Olej temat bo i tak go nie ogarniesz, a pieniędzy szkoda ;) a gdybyś jednak chciał wydawać to zacznij od innych rzeczy niż wymieniłem ;)
Można się przyzwyczaić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam problem z szarpaniem na wstecznym,gdy włączę wsteczny  i puszczam sprzęgło zaczyna mocno szarpać ,gdy lekko puszcze sprzęgło nie szarpie ale gdy o milimetr puszcze więcej szarpie,ale aby na wstecznym do przodu jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyczucia widać, ale też w 99% swojego przebiegu auto jeździ do przodu nie do tyłu. Ciekawe jak się zachowują poduszki skrzyni biegów i silnika jak wykonujesz manewr cofania. Ja bym się tym nie przejmował za bardzo jeśli jest to kwestia płynnego puszczenia sprzęgła. Przesiądź się w inne auto i zobacz jak zachowuje się na biegu wstecznym może to nie jest nic dziwnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Temat umarł?   I ja mam z tym samym  problem , szarpie kurewsko na zimnym silniku.   Podpompowanie w niczym nie pomaga.  Cos z sprzęgłem lub dociskiem lub kołem zamachowym jest nie tak, mocowanie koła zamachowego - gniazdo na wale  , wał, panewki :

 

 

Czy można to przypuszczać?

 

 

Edytowane przez brak
Dodany link

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również mam identyczny problem w corsie 1.2 D. Skacze jak Żabka na 1 tylko przy pierwszym ruszaniu. O dziwno jak samochód postoi na parkingu z 10 h to tego problemu nie ma... Tylko po całej nocy... 

Szarpie czasami tak, że nie da się ruszyć. Wtedy pomagają wysokie obroty i ładnie, płynnie rusza ;)

Ktoś rozwiązał problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności