Skocz do zawartości

Kompletny remont zawieszenia + sprzęgło - lista części


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem jakiś czas temu Astrę G Bertone 1.8 ( dokładnie w 2012 roku - przebieg wtedy 122 000km ). Teraz ma 180 000km i nic od chwili zakupu nie robiłem przy zawieszeniu oprócz wymiany końcówki stabilizatorów jakieś 4 lata temu. Auto już nie trzyma się za dobrze na zakrętach, puka, stuka oraz sprzęgło zaczęło się ślizgać. Nadszedł czas na remont i chciałbym kompletnie wymienić całe zawieszenie + oczywiście sprzęgło ( wysprzęglik też ). Mam znajomego pracującego w hurtowni z częściami motoryzacyjnymi i może mi załatwić części ale muszę mu podać dokładnie co chcę ( mogę zalogować się na stronę na jego loginach sprzedawcy i wybrać sobie części ).

Stąd moje pytanie: Czy ktoś może mi podać kompletną listę części jakie muszę zakupić do zawieszenia mojej Astry G Bertone 1.8 Z18XE oraz do wymiany sprzęgła? Chciałbym też wymienić amortyzatory. Wiadomo, że oprócz np. amortyzatorów trzeba wymienić także poduszki, łożyska do nich i właśnie o taką listę by mi chodziło, żeby później w trakcie naprawy nie jeździć po brakujące części. Zwykłe łożyska koła też chcę wymienić bo już mi piszczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz sprawdzę i jak będę miał wątpliwości to się odezwę jeszcze tutaj. Zrobię sobie listę i tu wstawię, może się przyda drugiemu takiemu laikowi jak ja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po wpisaniu VIN i wybraniu zawieszenie przód oraz zawieszenie tył wyszła mi taka lista:

 

Przód:

Amortyzator przedni
Piastę przednią
Poprzecznica osi przedniej
Pręt stablizujący zawieszenia przedniego
Przegub układu kierowniczego
Ramię zawieszenia przedniego
Resory przednie
Uszczelki mocowania wału napędowego
Wał napędowy osi przedniej
Łączniki przednich amortyzatorów

Tył:

Amortyzator tylny
Części mocowania resoru tylnego
Piasta tylna
Poprzecznica osi tylnej
Resory tylne

 

Czy to już wszystko? Czy w tym zestawie są już ujęte takie rzeczy jak łożysko amortyzatora oraz guma pod amortyzator? Czy tutaj jest też łożysko koła? Czy z tego zestawu jest czegoś za mało albo czegoś za dużo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator to masz sam amortyzator.

Reszty osprzętu do niego musisz sobie doszukać w katalogu.

https://opel.7zap.com/pl/car/t98/k/0/9-8/

 

https://opel.7zap.com/pl/car/t98/k/0/8-19/

 

https://opel.7zap.com/pl/car/t98/k/0/10-0/

 

I z resztą tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności