Skocz do zawartości

Agila A swap


Gość laki7

Rekomendowane odpowiedzi

 Od dzisiaj silnik 1,0 pracuje ze skrzynia f13 w oplu corsie . Sama skrzynia ma dwa razy więcej otworów montażowych do silnika niż skrzynia f12 z agili . Na plus jest także to że posiada potrzebne otwory do przymocowania niezbędnej łapy z boku . Niestety wybierak z rozbudowanym mechanizmem zmiany biegów nie pasuje . Kompatybilność przegubów wewnętrznych skrzyni f13 i półosi z agili nie sprawdzałem . Pisze to gdyż może ktoś , kiedyś będzie chciał zamontować większy silnik niż 1,2 w agili a lub b występującej z tym samym zestawem napędowym oraz dlatego że na półkę w garażu trafiła kompletna głowica z kolektorami c14se w cenie 100zł . Po przeczytaniu kilku tematów na tym forum dowiedziałem się że montując ją z dołem 1,6 można liczyć na 100km , a po zastosowaniu kompa z 1,4 i kolektora rurowego nawet więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wybierak biegów przełożony - nic trudnego , cztery śrubki , trzy minuty . Mimo że lekko się różnią wszystko pasuje . Wysprzęglik mechaniczny założony także bez większych problemów - dzięki ja37 . Dwa otwory do mocowania linek są . Temat skrzyni zamknięty . Zostaje sprzęgło . Jutro postaram się przymierzyć jednomas 228 z 2,0dtl . Jeśli podejdzie na wał jedzie do odchudzenia , jesli nie , wagę zmniejszy ori 205 . Instalacje chce zrobić na ori kostce z 1,0 , niestety nigdzie nie mogę znalezć schematu , no nic , po kabelku . Przez skomplikowany proces grzania świec najprawdopodobniej do kabiny wleci jakiś przycisk na przekazniku . Jeszcze pompa . Czy nie zrobię krzywdy silnikowi z wtryskiem bezpośrednim na fali bez przedwtrysku ? Oczywiście jak silnik zagada dawka on zostanie odpowiednio podkręcona . Tu już temat opisany na wszystkie sposoby .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamach z 2,0 dtl nie podejdzie , a więc ori z 1,7 dti pojechał na mocne odchudzanie . Jest z czego zbierać .  Dzisiaj chciałem zamontować skrzynię z 1,7 isuzu do agili . Niestety opel chyba nie wiedział ze w przyszłości będzie montował diesla do agili i nie zrobił w przedlifcie trzech otworów montażowych w lewej podłużnicy pod łapę do skrzyni f17 . Łapa centralna pasuje . Trzeba będzie wywiercić otwory i obspawać nakrętki . Y17dt ma bardzo rozbudowany wlot powietrza do kolektora ssącego wraz z egr . Tak więc zostanie tylko podstawa a dospawany zostanie prosty króciec .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na zamach i dolot do komory silnikowej wleciała skrzynia z 1,7 dti na półosiach i piastach z 1,3 cdti. Wszystko pasuje a sama skrzynia mocno przesuneła się w stronę lewej podłużnicy . Linki do zmiany biegów pasują , tak samo jak linka do sprzęgła . Nie mogąc się powstrzymać wstępnie przymierzyłem silnik . I tu niemiła niespodzianka . Przez mocno wystający alternator nie zmieści się długa i niska chłodnica z 1,3 cdti . Z tyłu zostaje kilka centymetrów między deklem filtra oleju a grodzią . Tak więc na początek musi zostać wysoka i wąska chłodnica z pb wielkości 2/3 tej z diesla , szczelnie zasłaniająca pól pasa przedniego od strony skrzyni . Jeśli mała i cienka chłodniczka nie będzie wyrabiać będę szukał grubszej . Niestety odpada fmic , ale można zamontować duży cooler z prawej strony , nawet zmniejszając długość całego dolotu . Z pb small block naprawde było by łatwiej . Panowie , jakieś propozycje na chłodzenie diesla małą chłodnicą ? Ewentualnie proszę o podzielenie się wrażeniami jazdą dieslem na chłodnicy z benzyny .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z kolegami bardziej zaznajomionymi w temacie , doszedłem do wniosku że przy małej chłodnicy płynu bardzo pomogła by zewnętrzna chłodnica oleju . Po rozbabraniu ori 1,7 dti chłodnicy oleju chłodzonej cieczą ukazały się dwa króćce idealnie pasujące na przewody do chłodnicy oleju . Niestety montaż do podstawy musiał by być na niezbyt pewne opaski.  Przydał by się też jakiś termostat wpięty w układ.  Za chłodnice zapewne posłużył by dosyć wydajny i cienki wymiennik z bmw 2,5tds w którego jestem posiadaniu - tu także opaski . W prezencie dostałem dodatkowe zegary - ładowanie , temp i ciśnienie oleju oraz boost w ramach wsparcia projektu lub politowania nad wyborem auta do dłubania . Temat chłodzenia zostawiam na przyszłość gdyby ori okazał się nieskuteczny . Na razie trzeba odpalić silnik na zewnątrz a pózniej spiąć to z elektryką agili .

Edytowane przez laki7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na stacji demontażu pojazdów , tak więc mam nieograniczony dostęp do części ze starszych aut . W większości zakup jest zbliżony do ceny złomu , więc co ciekawsze rzeczy lądują u mnie na regale w garażu . Wcześniej przeważnie były to części z bmw a teraz i opel ma swoją półkę .

Edytowane przez laki7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiało można :) . Niestety mamy stare autka , najczęściej do 2000r skupowane w cenie złomu plus kwit na wyrejestrowanie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na złomowanie przyjechała vectra b z silnikiem 1,6 8v . Rocznik 98 , pierwszy właściciel w kraju , przebieg na liczniku 160 tys . Raczej 260 lub 360 ale na pewno nie 560 bo bez gazu . Silnik ładnie pracował , nie dymił i trzyma równe ciśnienie sprężania . W dwie godziny po pracy , już był cały kompletny z instalacją i kompem , na pace mojego busa . Po odkręceniu skrzyni bardzo mnie ucieszyło prawie nowe sprzęgło luka . X16szr będzie planem awaryjnym w razie W . Po wstępnych pomiarach wydaje mi się że benzynowe small blocki będą pasować do skrzyni f12 . Zostaje tylko kwestia łapy od strony rozrządu , czy jest miejsce na przykręcenie tej z astry g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności