Skocz do zawartości

Agila A swap


Gość laki7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zamach z 1,6 8v wchodzi na obudowę skrzyni f12 z agili , wieniec jest takich samych rozmiarów jak silnika 1,0 12v a same rozruszniki są identyczne , malutkie marki valeo . Podejrzewam że wejdą wszystkie zamachy z silników pracujących na skrzyni f13 oraz jednym typie f17 z mniejsza obudową sprzęgła . Sama tarcza z x16szr także ma pasujący wieloklin na wałek skrzyni f12 , z y17dt już nie . Ori zamach z agili ze skrzyni f12 ma łożysko na wałek , inne oplowskie z epoki już nie . Co chodzi o sam wybierak biegów w skrzyni f12 to napewno nie podejdzie do skrzyni f13 . Chcąc zamontować skrzynię f13 do agili trzeba zmienić wybierak biegów na współprtacujący z linkami i ewentualnie łożysko z hydro na linkę . Otwory w skrzyni na łapę tylną są , podobnie jak i na lewą z boku . Niestety nie wiem czy potrzeba łapy z silnika z10,12xe czy z 1,3 diesla , ponieważ są inne . Nie przymierzałem także które półosie podchodzą na skrzynie f13 . Jeśli grubsze z diesla to konieczna jest też piasta z diesla - wieloklin ma wiekszą średnicę . Jeśli chcieli byśmy zamontować do agili silnik z centralną łapą silnika , np z astry g , możemy wykorzystać ori poduszkę z budy agili - w pb i on są takie same . Mając silnik z łapą mocowaną z boku silnika np. astra f lub vectra b po wstępnych pomiarach powinna nam podejść łapa z poduszką astry f - z vectry b jest za długa . Miejsce mocowania silnika z łapą ze starej astry wypada od spodu prawej podłużnicy . I tu także wiercenie nowych otworów montażowych , spawanie nakrętek i ewentualnie tulejki dystansowe regulujące poziom silnika od strony rozrządu . Nie sprawdzałem bocznej łapy od corsy b .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne niespodzianki przy budowie 1,7 m-dti . Z racji mocno rozbudowanej a w szczególności wyższej pompy mechanicznej zawadza o wystający do tyłu kolektor dolotowy . Na sztywno wejdzie ale nie można regulować konta wtrysku . Tak więc ssący na zewnątrz w celu zobaczenia co z tym fantem zrobić . Tu kompletne zaskoczenie . Kolektor składa się z dwóch części . Pierwszej komorowej i drugiej wlotowej z ośmioma otworami z czego cztery są praktycznie w 90 procentach zaślepione . Ekologia i klapki dla ubogich . Na szczęście w 2004r opel wprowadził silnik 1,7 cdti z mniej wystającym dolotem z wlotami do głowicy o pełnym przekroju . Części zostały zamówione . Wlot egr w kolektorze wydechowym został zaślepiony a odma dostanie zewnętrzny separator i nic nie będzie już zanieczyszczać dolotu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdięcia mam . Już nawet dwa razy przymierzałem się do umieszczenia ich tu . Niestety poległem . Lepiej jednak wychodzi mi grzebanie w smarach . Ostatnia nadzieja w siostrzenicach . Mocno je poproszę to pewnie uda się nam coś zmajstrować . Mi brak cierpliwości chyba .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekendzie zapadła decyzja o kupnie następnej agili , tym razem dla bratowej . Brat , także zwolennik prostych konstrukcji , posiadacz bory z silnikiem 2,0 8v uznał że będzie to idealny pojazd dla swojej żony . Wymagania to silnik 1,2 , jak najładniejsza blacha i wnętrze , zawieszenie i silnik może być do roboty , a i jeszcze kolor -najlepiej srebrny - to już sugestia jego kobiety :) .  Do mnie na półkę trafiły felgi aluminiowe o wyglądzie stalówek 15 6j et18 i najważniejsze wadze 5,0kg szt. Niestety o rozstawie 4x108 - trzeba wiercić otwory i zastosować podkładki stalowe pod śruby . Różnica w wadze w porównaniu do ori felgi 15 z astry to 4,2kg , czyli prawie 17kg nieresorowanej masy - dużo . Przy tym et napewno trzeba będzie rolować ranty błotników . Przyzwyczajony do krótkiego mechanizmu zmiany biegów w bmw kombinuje short shifter do agili - powinno się udać .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, laki7 napisał:

wiercić otwory i zastosować podkładki stalowe pod śruby

To nie jest dobry pomysł.

Nie mam pewności, ale może pływające złapią ten wymiar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności