Skocz do zawartości

Zafira Tourer 2.0cdti 2012


Gość Waldek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Waldek1987

Witam. Jestem posiadaczem tourer 2.0 cdti 2012 rok. Auto dzialalo super az od jakiegos czasu zagrywa mu i czasem podczas jazdy wyskakuje "awaria pojazdu, skontaktuj sie z serwisem" i traci moc. Nie raz po wylaczeniu zaplonu i ponownym wlaczeniu wracalo do normy. A od niedawna i to nie pomaga i czasem nawet po nocy postoju wkladam kluczyk i odrazu jest "awaria...." i nie wchodzi w obroty. Kilka razy byl pod kompem, pokazalo 2 i 3 swiece i kilka czujnikow. Wymienilem. Dalej to samo czasem sie robi. Pomocy!!! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldek1987
54 minuty temu, wesol napisał:

Jedz do kumatego mechanika co to porządnie zdiagnozuje. Na odczytaniu kodów błędów świat się nie kończy. 

O to chodzi ze patrzyli mechanicy. Byl podlaczany snap onem podczas awarii, wymienione to co pokazalo. Malo tego mechanik juz taki przypadek mial i mial w swojej insignii to samo. Okazal sie czujnik na listwie u niego.U mnie tez wymienil listwe i to samo, jak zagra to jezdzi i odpala normalnie, a czasami brak mocy i awaria. Dzisiaj jeszcze raz pod kompa idzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldek1987
W dniu 21.08.2019 o 10:30, wesol napisał:

Komputer jak komputer. Czasem uniwersalny jest dobry czasem nie ale też dużo zależy od tego co go obsługuje bo nie wystarczy że umie czytać. 

Zapewne masz racje.Ale bylem u 2 znanych mi, polecanych i dobrych mechanikow, posprawdzali, komp podlaczany.... i kuzwa nic.Nie pokazuje bledow itp... NO AUTO SPRAWNE. Za 10 min jechac i co? "Awaria pojazdu....." i brak mocy. Zostawiam auto na pol dnia, wsiadam jeszcze raz i chodzi normalnie. Brak slow. I tak codziennie. Co z miesiac temu, moze dwa zdarzalo sie takie cos sporadycznie, rzadko. Teraz co raz. I wez wybadaj co to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz są różni mechanicy a diagnostyka nie kończy się na kasowaniu błędów tylko po ich odczytaniu. Wiele można powiedzieć po samym odczycie parametrów. Dodam jeszcze że wiele innych podzespołów potrafi zakłócić pracę silnika. Np nieraz już widziałem że usterka ABS  a dokładnie elektroniki na pompie ABS robiła taki zamęt że szkoda gadać. Jak ktoś kumaty (mechanik) to myśli i wymyśli szybko żeby na test odłączyć wtyczkę na pompie ABS. Ja i tak za dużo zdradzam kolego a uczyć innych mechaników nie za bardzo mi się uśmiecha. Znam mechanika który probówka i pękiem kabla naprawia takie auta że włos się jeży. Myśleć i jeszcze raz myśleć. Otworzyć szopę i wymieniać amortyzatory i klocki hamulcowe to byle sprzątaczka może robić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldek1987

Nie no masz racje. Sa rozni mechanicy. Nigdy na swoich nie narzekalem a teraz nie moga dojsc o co biega. Moze z czasem ha ha :) a na forum tutaj nie oczekuje ze ktos nauczy mechanika, a dodajac taki temat liczylem tylko na mala pomoc samemu sobie. A byc moze nie jestem jedyny z takim problemem badz ktos bedzie przechodzil przez to samo i znajdzie tutaj juz chociaz punkt zaczepienia. Aktualnie czekam na swietnego elektromechanika z Polski ktory bywa tu czasem na warsztacie w Anglii i ktory juz tu dzialal cuda dla znajomego z Fordem Kuga. Jezeli nie wybadam co jest wadliwe w nim poklade nadzieje :)

Za kazda pomoc i podpowiedz dziekuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldek1987
W dniu 23.08.2019 o 06:04, wesol napisał:

Zapewne jakiś przypadek indywidualny i trzeba będzie poprostu przypuszczalnie wykluczać możliwe usterki. 

No i chyba doszlismy co jest przyczyna. Mam z tego nawet filmik ale nie moge go tu wstawic bo ma ok 7,5mb. 

To nie zaden czujnik, nie swiece... nie ECU. ALE chcialbym zeby ten filmik ktos ogladnal jeszcze i potwierdzil. Kumatego zapraszam na moj fb : Waldek Romanowski, Colchester

W dniu 23.08.2019 o 06:04, wesol napisał:

Zapewne jakiś przypadek indywidualny i trzeba będzie poprostu przypuszczalnie wykluczać możliwe usterki. 

Odnosnie mojej odpowiedzi : Waldemar Romanowski, Colchester. Znajdziecie mnie na fb. Pokaze filmik z mojej usterki co wybadalismy. Kumaty bedzie wiedzial o co chodzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności