Skocz do zawartości

Temperatura opel meriva


Gość DawidF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie, otóż ostatnio zakupiłem opel meriva 2004 r 1.6 8v, wymieniłem rozrząd pompę wody wszystkie filtry, zauważyłem że wskazówka temperatury wolno rośnie dopiero po przejechaniu 5 -8 km zaczyna się podnosić, ale bardzo wolno, jak wyłączę silnik i włączę wskazówka lekko się podnosi, lecz gdy kawałek przejadę opada niemal na sam dół. Moje pytanie brzmi od czego to może być, termostat do wymiany? (mechanik powiedział mi że termostat jest ok) czy czujnik temperatury płynu chłodniczego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy auto osiąga 90stopni? Jeśli tak to chyba wszystko okej bo ja mam 1.7 diesla 2k07 i nawet po 5-6km się nie zagrzeje po 10-12 osiągnie 90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka na dole, co ten dół oznacza 60/70 stopni Celsjusza?Nie każde auto musi się grzać do 90 stopni, Vectrą A jak jeździłem i był tam silnik benzyna 1.6/8V  nie osiągała 80 stopni, dopiero w korkach i w gorące dni kręciła się 90-100 i wentylator schładzał. Wszystko było sprawne, ten typ tak miał. Passat 1.9TDI trzymał sztywno 90, Citroen ZX 1.4 benzyna też 90 stopni. Można zdiagnozować czujnik czy podaję prawidłowe wartości, jeśli będzie zaniżał to może to wpłynąć na większe spalanie.

 

 

Spróbuj uruchomić test-mode u siebie, jeśli Meriva posiada taką opcje, tu masz link podglądowy jak włączyć, tam możesz obserwować temperaturę: 

http://astra-3.pl/porada-astra-h-test-mode#up

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DawidF napisał:

Moje pytanie brzmi od czego to może być, termostat do wymiany?

 

Dla czego do tej pory nie został sprawdzony wąż od termostatu do chłodnicy.

Przy jakiej temp. na wskaźniku wąż ten masz ciepły.

Dla czego nie podłaczyłeś do komputera aby sprawdzić jak zachowuje się czujnik temp?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WariatPSM napisał:

Wskazówka na dole, co ten dół oznacza 60/70 stopni Celsjusza?Nie każde auto musi się grzać do 90 stopni, Vectrą A jak jeździłem i był tam silnik benzyna 1.6/8V  nie osiągała 80 stopni, dopiero w korkach i w gorące dni kręciła się 90-100 i wentylator schładzał. Wszystko było sprawne, ten typ tak miał. Passat 1.9TDI trzymał sztywno 90, Citroen ZX 1.4 benzyna też 90 stopni. Można zdiagnozować czujnik czy podaję prawidłowe wartości, jeśli będzie zaniżał to może to wpłynąć na większe spalanie.

 

 

Spróbuj uruchomić test-mode u siebie, jeśli Meriva posiada taką opcje, tu masz link podglądowy jak włączyć, tam możesz obserwować temperaturę: 

http://astra-3.pl/porada-astra-h-test-mode#up

Witaj, nie wiem jaka jest temperatura ponieważ wskaźnik ma 5 kresek z dwoma liczbami 80 i 100 więc przypuszczam że na pierwsza kreska to 70 stopni, a wskażnik jest poniżej. 

Nie mam opcji sprawdzenia test modu

4 godziny temu, adam1954 napisał:

 

Dla czego do tej pory nie został sprawdzony wąż od termostatu do chłodnicy.

Przy jakiej temp. na wskaźniku wąż ten masz ciepły.

Dla czego nie podłaczyłeś do komputera aby sprawdzić jak zachowuje się czujnik temp?

 

Witaj nie mam programu do sprawdzania błędów w samochodzie,

Wskaźnik mogę mieć jakby w pozycji 0, a wąż do chłodnicy jest gorący a od chłodnicy jest ciepły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DawidF - poczytaj jak się sprawdza termostat  - tematy są na forum - poczytaj też o termostatach w oplu i ich problemach i ostatnia sprawa - jakie masz ogrzewanie. 

Silniki benzynowe GM dość dobrze się grzeją i trzymają temperaturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

Kolego DawidF - poczytaj jak się sprawdza termostat  - tematy są na forum - poczytaj też o termostatach w oplu i ich problemach i ostatnia sprawa - jakie masz ogrzewanie. 

Silniki benzynowe GM dość dobrze się grzeją i trzymają temperaturę.

Ogrzewanie szybko mi się nagrzewa i działa normalnie przynajmniej tak mi się wydaje, dobrze poczytam sobie. Proszę zamknąć temat 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka w Merivie nie działa liniowo.

Do około 80 stopni wskazówka się nie porusza, a później szybko leci do 90 stopni.

Sprawdź węże  od chłodnicy - to podstawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mery A przy sprawnym układzie ogrzewania nie trzeba nic wyłączać.

Grzeje i silnik bez problemów

19 godzin temu, DawidF napisał:

Witaj nie mam programu do sprawdzania błędów w samochodzie,

To inaczej będziesz wróżył i dochodził metodą prób i błędów.

 

19 godzin temu, DawidF napisał:

Wskaźnik mogę mieć jakby w pozycji 0, a wąż do chłodnicy jest gorący a od chłodnicy jest ciepły.

 

Taki objaw to termostat puszcza za wcześnie.

Jakbyś podglądnął jaką wartość pokazuje czujnik temp. płynu to już dokładnie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności