Skocz do zawartości

Temperatura opel meriva


Gość DawidF

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czesław_ze napisał:

   Poza tym jak się ma LPG to w zimie można przejechać 10 Km i się nie przełączy  a po wyłączeniu ogrzewania następuje to raz szybciej 

10km to przesada. Nawet zimą silnik przełącza się na LPG po 1-2km.

Nie zdarzyło mi się, aby przełączał się dłużej, nawet z włączonym ogrzewaniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.11.2019 o 22:13, menelki napisał:

10km to przesada. Nawet zimą silnik przełącza się na LPG po 1-2km.

 

 

 

Kpina.

Dobrze ustawiona LPG nie pozwala na przełączenie sie po 2 km.

Sprawdź sobie zawory a przede wszystkim korekty paliwowe.

I obyś się kolego nie zdziwił że gazownik cię cię oszukuje ze zużyciem LPG na poczet remontu silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem jak widzisz do kolegi menelki.

Instalacja LPG która ma ustawioną temp. przełączania na 30 st. C i LPG podłączone szeregowo do układu chłodzenia nie ma możliwości aby w zimie w Mery A przełaczyła sie po kilometrze lub dwóch.

W zimie przychodzi w takim podłączeniu przekłamanie czujnika temp na LPG względem tego na Pb o ok 30 st.

 

Czyli czujnik temp. płynu w silniku pokazuje 50 to na LPG czujnik pokazuje ok 20 st.

A dzieje się tak że w zimie przy podłączeniu LPG szeregowym , reduktor znajduje się w szeregu na nagrzewnicą i najpierw nagrzewnica oddaje ciepło do kabiny a z niej schodzony płyn idzie dopiero na reduktor.

 

Sprawdzone na własnym i innych Meriv A przykładzie

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1954 Muszę sprawdzić, bo wydaje mi się, że mam węże z LPG wpięte równolegle z nagrzewnicą, a nie szeregowo. Sprawdzę, zanim dam sobie głowę uciąć  ;)

Nagrzewnica i reduktor w szeregu nie jest najszczęśliwszym połączeniem, właśnie z tego względu, że nagrzewnica odbiera bardzo dużo ciepła, więc teoretycznie lepiej byłoby wpiąć najpierw reduktor, a później nagrzewnicę (lepiej dla LPG, ale ograniczamy komfort), niż najpierw nagrzewnicę a później reduktor ( większy komfort dla  użytkownika, bo szybciej się nagrzewa wnętrze auta, później przełącza się na LPG).

Przy reduktorze wpięcie równoległe i temperatura ustawiona na 30 stopni jest możliwa do osiągnięcia zimą. Oczywiście znaczenie ma temperatura na zewnątrz. Przy dużych mrozach oczywiście, że 2km nie wystarczą, ale przy  temperaturze lekko poniżej 0 stopni, jest to jak najbardziej możliwe.

 

Po drugie nie rozumiem rozbieżności w czujnikach na LPG i PB: czujnik temperatury wody dla LPG masz przecież w reduktorze. Czujnik pokazuje tyle ile mu daje płyn chłodzący. Czujnik LPG nie ma przekłamania, tylko pokazuje inną temperaturę, co jest prawidłowe. Dobrze zrozumiałem twój tok myślenia?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menelki napisał:

Czujnik LPG nie ma przekłamania, tylko pokazuje inną temperaturę,

 

Tak źle się wyraziłem.

 

Aby to zniwelować wystarczy w sterowniku LPG przestawić temp przełączania na 20 st.C, lub niżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przy wpięciu równoległym przed nagrzewnicą, może tracić taka nagrzewnica na temperaturze, znajomemu montowali LPG w 1.8T VW Bora i podłączenie zrobili nad zbiorniczkiem wyrównawczym, problem był z odpowietrzaniem/zapowietrzaniem układu, w sumie nie wiem co z tym zrobił. Chyba to nie jest prawidłowy montaż? Zwrócę uwagę na weekend w aucie taty ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sintrze mam za nagrzewnicą, w Zośce równolegle ale reduktor ma zredukowany przelot czyli i tak więcej przepływa do nagrzewnicy, nie czuję mniejszego ogrzewania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności