Skocz do zawartości

Filtr dpf się wypala


Gość Sigusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To znowu ja. Sprawa jest tego typu. Pewnego dnia znaczy wczoraj po około 15km jazdy i zatrzymaniu się pod sklepem auto tak zaczęło dymić a wszystko wokoło białe od tego dymu. Czuć było że to od dpf więc postanowiłem wjechać na autkostradę i jechałem na 4 obroty starałem się trzymać na poziomie 3 tyś i tak zrobiłem około 30km w jedną stronę zjechałem z autkostardy i wróciłem nią w ten sam sposób czyli ok. 3tyś obrotów. Było ciemno więc nie widziałem czy z wydechu coś kopci. I z myślą że jest ok dziś wracając z roboty znowu dym w lusterku i ten zapach. Myślałem że go wczoraj przepaliłem a tu nic. (Dodam że nie świeciła się ikonka samochodu z kluczem która już kiedyś świeciła i gdy zaświeciła to był spadek mocy czyli tryb awaryjny) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mógł paść wtrysk i przelewa, a jak DPF się wypala to widać w spalaniu na komputerze. Na postoju jest 0.5-0.7L, a przy wypalaniu DPF na postoju wartości 7-15L, podczas jazdy nawet możliwie wyższe niż 20L. Do tego dochodzi spalanie stukowe i silnik powinien głośniej chodzić jak rasowy traktorek (uszkodzony wtrysk). Podjedź do speca na komputer jak Adam radzi bo szkoda czas marnować i silnik zajechać ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na kompie nic nie wyszło wszystko okej wszystkie parametry itd. i najprawdopodobniej filtr się wypala. Wczoraj powyżej 3 tyś obrotów przejechałem około 20km i w ciemności bo w ciemności ale coś widziałem w lusterku że cały czas coś tam kopcił ale domyślam się że do końca nie wypaliłem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty musiałem trzymać tak 3.2 - 3.3 bo gdy próbowałem na około. 2.8 - 2.9 to nie chciał kopcić. I oczywiście spalanie było na poziomie 10l. Mam nadzieję że silnika tym sposobem nie zajechałem tak jak napisał Wariat 

Edytowane przez Sigusiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś już się chwyciłem za serce. Mogło się coś groźnego po takiej jeździe stać nic wczoraj nie słyszałem gdy przyjechałem z tej przejażdżki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś serce nie boli.

Chciałeś tanio to masz.

Diagnostyka tez zapłacisz, a tym czasem wcina ropę jak głupi.

Poczekaj tylko na zatarcie silnika, bo pewnie więcej ropy masz w oleju niż samego oleju.

Benzyna jest tańsza.

I ma lepszego kopa :)

Kop w klekocie się kończy tam, gdzie w benzynie się zaczyna.

Teraz niech cię serce boli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do benzyny nic nie mam wiadomo że to bez porównania z dieslem ale czy ty moja wczorajsza jazda czegoś nie nawywijała. Nie jedni na pewno tak przepalają dpf moim zdaniem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem.

Jest takie coś, jak lwpm.

Chłopaki specjalnie to zrobili do astry H/zafiry B.

Na GID, czy CID, nie wiem, co masz można sobie ustawić stan dpf.

I kilka innych przydatnych rzeczy.

Bardzo fajne dla klekota, bo wiesz, czy możesz stanąć, czy raczej musisz jechać, żeby wypalić to ustrojstwo.

Niefajne to, że ze 300 musisz wycelować.

Popatrz, poczytaj, a nuż ci się przyda.

https://lwpm.eu/comfort/#!#shop

Dalej sądzę, że klekoty są dla bogatych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności