Skocz do zawartości

Astra G nowy termostat - uszkodzony?


Gość Maniik96

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość deodekabokat

No to nie trafiłem. Licznik musiał być wymieniony bo ten na zdjęciu z "gęstym" obrotomierz jest od 2002 zdaje się ale na pewno od motory z16se.

 

BTW 1.6 8v 75hp nie ma czujnika w głowicy. Wiem bo jak chciałem kupić głowicę to chandlarze mówią dobra dobra 1.6 8v i będzie pasić a tam właśnie zamiast gniazda pod czujnik jest zaślepka. Nie wiem gdzie w 75hp jest ten czujnik i ile ich jest. Możliwe że to właśnie wtedy były jeszcze dwa jeden na komp a drugi jako switch na wentylator

 

 

Edit.

Na innym forum ten sam user pyta o to samo a w opisie stoi z16se.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat

Jak jest w AF jeden bieg? Bo ag ma 2 biegi jak jest bez klimy i 3 jak jest z klimą i to wszystko idzie przez przekaźniki z ecu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj podpiołem się pod komputer kostką diagnostyczną i temperatura wskazywała w programie około 80 stopni na rozgrzanym silniku <_<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 21:00, adam1954 napisał:

 

 

 

 

2020-01-02_205835.png

2020-01-02_210020.png

2020-01-02_211251.png

 Jestes pewien ze ten, bo ja uwazam ze tenhttp://czesci.poradyopel.pl/9022-wlacznik-wentylatora-chlodnicy-cieczy-chlodzacej-astra-i-corsa.html  Temp otwarcia termostatu to 92st czyli wentylator by pracowa zaraz po otwarciu termostatu

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura płynu chłodzącego nie jest taka sama w kazd.punkcie pod maską. Czyli inna jest na wodzie w głowicy inna przy termostacie inna na chłodnicy czy nawet wężach. To że termostat ma początek otwarcia powiedzmy przy 89 stopniach a max otwarcie przy 102 to nie znaczy że na chłodnicy gdzieś tam jeszcze w połowie jej wysokości gdzie czujnik jest ma też 90 stopni. Miesza się z chłodną wodą i na czujnik idzie może z 75 stopni max. Normalnie to raczej wiatraki się nie załączają. Czyli spokojna jazda wiosną czy jesienią to wiatraki nie drgną. W lato w mieście to ja rozumiem że się załącza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wesol napisał:

Temperatura płynu chłodzącego nie jest taka sama w kazd.punkcie pod maską. Czyli inna jest na wodzie w głowicy inna przy termostacie inna na chłodnicy czy nawet wężach. To że termostat ma początek otwarcia powiedzmy przy 89 stopniach a max otwarcie przy 102 to nie znaczy że na chłodnicy gdzieś tam jeszcze w połowie jej wysokości gdzie czujnik jest ma też 90 stopni. Miesza się z chłodną wodą i na czujnik idzie może z 75 stopni max. Normalnie to raczej wiatraki się nie załączają. Czyli spokojna jazda wiosną czy jesienią to wiatraki nie drgną. W lato w mieście to ja rozumiem że się załącza. 

 

Może zamiast teori, wiecej praktyki, wymieniałem ten termowłacznik w AF i wiem o czym piszę. Zreszta na tym forum był temat o zle dobranym termowłaczniku.

 

Adam mi tez chodziło o temp pracy,  u mnie był 100-95st prawidłowy,  AF X16SZ okrągły.

Zeby podsumować w AF były trzy czujniki jeden na zegary, drugi do ecu trzeci termowłacznik.

Przy zegarach z obrotomierzem był wyzej wyskalowany wskaznik temp, pokazywał wieksza temp niz ten bez obromierza.

W AG czy x16szr czy z16se był jeden czujnik. o ile wiem.

Termowłaczniki w AF rózniły sie liczba pinów, były dwa lub trzy.

 

 

https://superparts.pl/wlacznik-wentylatora-chlodnicy-fae-36190-1341030-opel/106028

 

Edytowane przez mk5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności