Skocz do zawartości

Astra G nowy termostat - uszkodzony?


Gość Maniik96

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli pomiar faktycznie w astrach G są zakłamane to czemu są filmiki choćby z silnika 1.6 16v gdzie wskaźnik rzeczywiście pokazuje 90 stopni?Screenshot_11.png.938a9ac4570e5157d6e5b982b5e322d0.png
Nie wydaje mi się by wskazniki/czujniki 16v i 8v były inne?
Tak samo widać na tym filmie jak powinna wskazówka działać: 

 

A u mnie idzie wszystko ładnie tak jak na tym filmie ale wskazówka przy 86-87*C nagle spada do 79-80*C i wskazówka trzyma poziom około 82-83*C

Edytowane przez Maniik96

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto może też dodać że raczej wskazówka u mnie działa prawidłowo, ponieważ przy starym termostacie (wtedy cały czas duży obieg był włączony) gdy silnik stał, np w korku (dość długim) lub po prostu nie jechało się nim a był uruchomiony to po około 10 min. wskaźnik koniec końców osiągał 90 stopni i stał do tej pozycji póki się nim chwilę nie pojeździli wtedy wskaźnik spadał poniżej 70 stopni.

6 minut temu, rafalgrzegorz napisał:

Bo w silnikach 16V czujnik jest zintegrowany/zamontowany na obudowie termostatu.

Czyli fabryczna wada 8v? Nie da się z tym nic zrobić? 

Edytowane przez Maniik96

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mierzysz temperaturę ciała to dajesz termometr pod pachę albo w tyłek. Nie mierzysz temperatury na kolanie, łokciu czy palcu u nogi bo wyniki na sto procent nie będą wiarygodne. Poza tym na szafie sam napisałeś jest wskaźnik czyli nie miernik. To nie do pomiaru czy jest 82 czy 84 stopnie. To tylko wskazanie mniej więcej. Zresztą no w vagach jest nawet tak zrobiony soft w liczniku że pokazuje cały czas 90 stopni wskazówka a na kompie widać jak temperatura potrafi spaść do 86 stopni a gdy depniemy jadąc szybciej to jest nawet 100 stopni. Wskazówka nawet nie drgnie. Aczkolwiek już w 1.6 TDI tego nie mam i widzę jak wskazówka potrafi przy włączonym nawiewie spaść na 75 by przy butowaniu podejść do 90 jak nawiew zmniejsze. I termostat mam sprawny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - mam 2 ople i w nich wskaźniki wskazówkowe od temperatury silnika i traktuje je bardziej jako info niż dokładny pomiar - taki dokładny ma iść do ECU - a ja mam tylko tak żeby było - owszem jak stoisz w korku to temperatura nawet 100 st pokaże.

A teraz pomyśl - niektóre silniki 16 zaworowe pracują w temperaturze powyżej 100st C - wentylatory załączają się np przy 105st C - Ty wiesz ilu kierowców by spanikowało widząc coś takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam astrę F 1.4 8V w lpg.

Temperatura w trasie 95 stopni.

W korku po chwili ponad 100. Wentylator włącza się powyżej 100 stopni działa około 30 s.

Temperatura spada do 100 i za chwile znów się włącza i tak w kółko.

Tak ma być. Chociaż na silniku można jajka smażyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak astry f właśnie o dziwo miały na wskaźnikach temp 95 stopni. Unas w ASO parę asterek tak leciwych czasem się pojawiało. Dawid Dudziński też miał taką fajną astrę f i też mówił że to normalna temperatura. Ja miałem astre g 2.0 dtl i tam termostat też wymieniałem a że trzy razy go wyciągałem bo ten silnik w AG to wiecznie niedogrzany jest pomijam wskaźnik na szafie który nawet się nie zbliża do 90 stopni. Nawet podpilowywalem ten trzpień w termostacie by podnieść temperaturę. Termostat quinton hazel jakiś angielski czy coś mi ziomek załatwiał  chyba 18 lat temu bo taki dobry. 

Teraz też jechałem dziś rano oba touranami. 1.9 TDI dobrze się zagrzał i trzyma. 1.6 rozgrzał się a dałem nadmuch na max prędkość i na wskaźniku spadło do 75 stopni a było pionowo 90. Dogrzewacze w postaci pieca Webasto chodzą umnie w obu autach. Po jeździe maską w górę i macam węże i zimne jak lód te od chłodnicy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mały 25 napisał:

Tak ma być. 

 

Nie do końca.

Gdybyś podłączył do komputera to widziałbyś jak komputer widzi temp.

Twój czujnik wentylatora powinien mieć temp włączenia 88 st.C i chyba 83 wyłączenia

Sprawdź co masz zamontowane.

Ja bym profilaktycznie ten czujnik wymienił bo może zbyt późno załączać wentylator.

 

 

Termostat temp. pełnego otwarcia 92 st.C

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności