Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na podsumowanie. W samochodzie konieczna była wymiana szczotek silniczków sterujących skrzynią i sprzęgłem. Podczas tej operacji uszkodzony został sterownik. Czy to była wina elektronika czy zbieg okoliczności tego nie udało się rozwiązać. Część została wysłana do regeneracji do firmy "eltronic24". Naprawa przebiegła szybko i skutecznie. Po zamontowaniu sterownika w samochodzie udało się zaprogramować parametry skrzyni za pomocą op-coma. Problem był z zaprogramowaniem sprzęgła (błąd p1734 nie dał się skasować mimo teoretycznie prawidłowo zakończonej adaptacji). Po przeprowadzeniu procedury Tech2 wszystko działa jak należy i wreszcie można cieszyć się autem. Temat uważam za zamknięty. Jeszcze raz dziękuję wszystkim którzy próbowali pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam również mam problem z easytronic Błąd  p1725napiecie zasilania silnika przełączania 12v. Od czego najlepiej zacząć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia samych silniczków. Dostęp do nich nie jest szczególnie trudny. Gdybyś potrzebował, to mam kompletny wybierak po wymianie szczotek węglowych. Elektronik do którego oddałem auto stwierdził początkowo że mój jest uszkodzony i kupił inny w którym wymienił szczotki. Ostatecznie okazało się że jednak mój był dobry, a problemem był uszkodzony sterownik. Został mi więc zapas. Od czasu naprawy skrzynia pracuje bez zarzutów. Sprawdź też kostki elektryczne przy silnikach i sterowniku czy nie skorodowały piny. 

 

 

Edytowane przez Iwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że nie warto dawać tego do naprawy osobie, która nie ma TECHa i wiedzy. Jestem w stanie wskazać miejsce, gdzie NA PEWNO usterka zostanie usunięta, ale to śląsk... U gościa lądują auta, które odwiedziły 3,4,5 mechaników a nawet ASO. I on po wszystkich poprawia i naprawia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.02.2021 o 20:09, ArKos napisał:

A ja powiem, że nie warto dawać tego do naprawy osobie, która nie ma TECHa i wiedzy. Jestem w stanie wskazać miejsce, gdzie NA PEWNO usterka zostanie usunięta, ale to śląsk... U gościa lądują auta, które odwiedziły 3,4,5 mechaników a nawet ASO. I on po wszystkich poprawia i naprawia.

A możesz podać namiary? [email protected]. Będę wdzięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności