Skocz do zawartości

Mery B. Montaż LED-ów zamiast żarówek.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość endrju63

Pytanie czysto teoretyczne. 

Czy w lampach Mery B, soczewki skrętne, można zamontować LED-y? 

To duży problem? Jakie koszty? 

I błagam. Nie mówmy o homologacjach, przeglądach i kontrolach MO. 

Pytam z ciekawości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki typ żarówki w lampach masz?

trzebaby sprawdzić też jak Meriva B "sprawdza" sprawność żarówek - bo raczej będzie błędami walić po zmianie na LED...

jak w lampie z miejscem pod "dekielkiem", bo większość LEDów ma aktywne chłodzenia - rzeźba obudowy lampy lub samego dekla może być konieczna,

ceny LEDów na H7 u "majfrendów" na Ali to od kilku dolarów się zaczynają... a np. za komplet H7 Philipsa trzeba ładnych parę stówek dać...

analizując przygody userów z innego forum z zamianą H7 na różne modele LEDów doszedłem do wniosku, że moim modelu szkoda życia - zainwestowałem w lepsze niż fabryczne żarówki i tyle...

homologacje, przeglądy i kontrole... przynajmniej Policji - bo nie wiem jak tam MO podchodzi do sprawy, to raczej mały problem,

problem może się zrobić, jak pojazdem z tak ubogaconym oświetleniem zauczestniczysz w jakimś mało przyjemnym zdarzeniu drogowym....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endrju63

Choćby z ostatniego powodu mój post to tylko teoretyzowanie ale widzę, że to faktycznie rzeźbienie w ... różnych substancjach ;) i gra niewarta świeczki, a raczej żarówki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu żarówki z oprawką H7 itp to pomijając aspekty prawne, homologacyjne to z tego co wiem świeca niestety słabiej jak tradycyjna H7.  Jeszcze rozumiem jakieś kombinacje na dzienne ale tak żeby słabiej świeciło to już bezsensu. Zresztą jak za mocno będzie świecić to też niedobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To teraz ja.

Kupiłem Kasi takie

https://pl.aliexpress.com/item/1005001455735457.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49b25c0fBDPBRw

Te jestem pewny, że się sprawdzą - GrzECHO takie ma w focusie.

Ale zaszalałem i do mnie sobie kupiłem takie

https://pl.aliexpress.com/item/1005001403727247.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49b25c0fBDPBRw

Czy strzeliłem sobie w kolano, czy będą lepsze od normalnych żarófffek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ja37 napisał:

Czy strzeliłem sobie w kolano, czy będą lepsze od normalnych żarófffek?

 

Za podobne koledze chcieli zabrać dowód .

Dobrze że mial stare przy sobie i przy pałach je wymienial.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, jaki znak mają, to żółte są :)

Najpierw zobaczę, jaki promień światła dają, jakie odcięcie, jak bedzie lipa, to wyrzucę.

U Kasi na pewno się sprawdzą, bo xenon ma inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiecic beda dla Ciebie lepiej. Jak dla innych uzytkownikow drogi to inny temat. Dochodzi kwestia montazu, czy wlozysz je normalnie czy trzeda jakies adaptery stosować, czy zaslepka lampy sie zamknie, 

A od kwesti formalnej to lampa ma homologacje pod dane źródło światła, wiec ten temat nawet nie ma co go roztrzasac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, ja będę sprawdzał jak świeci.

A inni mogą mi po gałach dawać jak na długich?

Nie będę gorszy, a co mi tam.

Najgorsze są te najnowsze, jebią po gałach i nic nie widać i tak można?

Edytowane przez ja37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności