Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie zganiam tona karb doładowania, jednak prowadnica/zawór jakis mały luz jest i ciśnienie może mi zrzucać uszczelniacze,to dzieje sie właśnie na stronie ssącej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, ja37 napisał:

to dzieje sie właśnie na stronie ssącej.

U mnie był zsunięty jeden na wydechu.

Ale jeszcze oryginały GM

Zakładałem Reinza ,ciekawe jaki będzie pobór oleju i czy nie zejdą.

 

Jakiś czas temu wymieniałem u kolegi w golfie 5 sztuk.

Co tydzień jedna.I Elring i Reinz i węższe aby uszczelnienie przychodziło w inne miejsce na wałku niż stare.

Dopiero 6 z Corteco chwyciła po dwóch tygodniach od założenia przestało cieknąć.

 

Ale tam był jeden wałek i wymiana to pół godziny roboty a tutaj cały rozrząd i pokrywa zaworów  do zdjęcia

Wkurzające

 

A takie maiłem świece przy poborze 0,5 l na 900 km

20220510_101621.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś takiego miałem w viki b kiedyś. Silnik prosty bo jakiś tam 1.6 16v. Już przy składaniu głowicy mówię ce te uszczelniacze zaworowe nie trzymają się na zaworze. Po prostu grawitacja powodowała że się zsuwaly. A powinno trzymać na trzpieniu zawiru jak wściekle. Na polecenie właściciela rąk składałem i oliwa się lała.  

Tyle że umnie nie trzymały uszczelniacze na trzonkach nie na prowadnicach. Zawsze możnaby u was te uszczelniacze nabić na prowadnice z jakimś klejem. Ale fakt że teraz robią wszystko jakieś dziadowskie. Kiedyś amorki keyaba to pozadne były a teraz po paru miechach wylane. I że japońce się na to godzą. Wstyd po prostu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wszyscy już olewają jakość.

Im częściej będziesz wymieniać ,tym więcej produktu się sprzeda.

I mówi się o ekologii 

W dniu 17.05.2022 o 22:17, ja37 napisał:

Ja u siebie zganiam tona karb doładowania

Grześ i co wymyśliłeś?

Jakie kupujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie pomysła, szukam, czytam i nic z tego nie wychodzi.

Znaczy wychodzi, ale to, że na pierwszy montaż idą jakieś inne części, później to sprzedają już szajs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozebrałem wszystko ponownie i niestety uszczelniacze Elringa puszczały delikatnie ale uszczelka pokrywy zaworów Elring po prostu się rozleciała na części tak jakby była klejona z kilku elementów.

Kupiłem Reinza zobaczymy czy coś będzie lepiej.

W sklepie powiedział mi sprzedawca że coraz lepszą opinią cieszy się Ajusa.

Jest dwukrotnie prawie droższa ale jakość jest lepsza.

Więc jeżeli Reinz nie da rady to kupuję Ajusa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajusa ma jakieś chujowe katalogi, bo dla mnie mają uszczelniacz na 5mm zawór, a ja mam 6mm.

Więc już mi się firma nie podobuje.

Zaryzykuję supertecha, jak mi znajdą zamiennik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem ze jak zamówicie te uszczelniacze to weźcie zawór jeden i ciśnij ie z nim do sklepu. Po założeniu tego uszczelniacza na zawór to trzymając grzybkiem w dół nie ma prawa zawór uciec na posadzkę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności