Skocz do zawartości

Kontrolka emisji, co to moze byc? brak pomyslow


Gość intense

Rekomendowane odpowiedzi

A poczytał mechanik w kompie listę danych jak się czujnik zachowuje czy na podstawie błędu który wychodzi chcesz go wymieniać :?:??

 

I to co pokazujesz to nie jest czujnik ciśnienia doładowania tylko siłownik klap w kolektorze ssącym.

A na jakie parametry ma zwrócić uwagę i jakie powinny być ich wartości??

A co do tego siłownika klap w kolektorze ssącym (zawór-czujnik ciśnienia doładowania) bo może to on nie otwiera się całkowicie czy coś podobnego??Zapytałem dlatego,bo jak autko odpalę na zimnym silniku jest ok a jak złapię troszkę "ciepełka" to jest 3200 obrotów i nie chcę się więcej wkręcać.Wszystko już było sprawdzane tak jak napisałem wsześniej tzn.egr,map sensor,czujnik podciśnienia doładowania,podciśnienie w vacumpompie tylko pozostał jedynie ten siłownik.

Edytowane przez pepe1973

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A na jakie parametry ma zwrócić uwagę i jakie powinny być ich wartości??

A co do tego siłownika klap w kolektorze ssącym (zawór-czujnik ciśnienia doładowania) bo może to on nie otwiera się całkowicie czy coś podobnego??Zapytałem dlatego,bo jak autko odpalę na zimnym silniku jest ok a jak złapię troszkę "ciepełka" to jest 3200 obrotów i nie chcę się więcej wkręcać.Wszystko już było sprawdzane tak jak napisałem wsześniej tzn.egr,map sensor,czujnik podciśnienia doładowania,podciśnienie w vacumpompie tylko pozostał jedynie ten siłownik.

Napięcie czujnika,porównać wartość zadaną i wykonywaną i czy takie same wartości są na zgaszonym silniku ciśnienia atmosferycznego i ciśnienia ładowania + - 2Kpa.

 

A czujnik u Ciebie tak wygląda:http://www.ebay.pl/itm/SENSOR-PRESION-OPEL-CORSA-DTI-DI-6238166-16235939-ASTRA-/390304131912

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie czujnika,porównać wartość zadaną i wykonywaną i czy takie same wartości są na zgaszonym silniku ciśnienia atmosferycznego i ciśnienia ładowania + - 2Kpa.

 

A czujnik u Ciebie tak wygląda:http://www.ebay.pl/itm/SENSOR-PRESION-OPEL-CORSA-DTI-DI-6238166-16235939-ASTRA-/390304131912

I tu się mylisz co do tego czujnika-dwie sprawy-1.to jest sensor map-2.to jest do dti a ja mam dtl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz co do tego czujnika-dwie sprawy-1.to jest sensor map-2.to jest do dti a ja mam dtl

Sorry fakt do dtl jest 0 281 002 487.Źle spojżałem.A czujnik MAP to to samo co czujnik ciśnienia doładowania.

 

A tu opis błędu:

P0105

Obwód sensora ciśnienia ładowania Zakres/Działanie

P0105

Za mocne wejście obwodu sensora ciśnienia ładowania

P0105

Za słabe wejście obwodu sensora ciśnienia ładowania

Wybór który opis masz należy do Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry fakt do dtl jest 0 281 002 487.Źle spojżałem.A czujnik MAP to to samo co czujnik ciśnienia doładowania.

 

A tu opis błędu:

P0105

Obwód sensora ciśnienia ładowania Zakres/Działanie

P0105

Za mocne wejście obwodu sensora ciśnienia ładowania

P0105

Za słabe wejście obwodu sensora ciśnienia ładowania

Wybór który opis masz należy do Ciebie.

Skoro twierdzisz,że czujnik MAP to to samo co czujnik ciśnienia doładowania to dlaczego po wymianie na nowy błąd jest ten sam a po odpięciu i sprawdzeniu błędów pokazuje inny błąd niż P0105-nie pamiętam już dokładnie jaki ale na pewno nie ten sam.Po niedzieli jadę jeszcze raz na kompa i napiszę jakie błędy pokazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności