Skocz do zawartości

przednie wycieraczki sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem jeszcze raz sprawdzić jak to działa.

Przy ruchu wstecznym zapadka zahacza o blokadkę i wtedy następuje wysunięcie bolca

To że u Ciebie nie ma ruchu wstecznego to może wina elektroniki przy silniczku, a dokładniej styków które są na płytce elektroniki.

Zwróć uwagę na styki zaznaczone na żółto i krzywkę zaznaczoną na czerwono.

elektronika_silnika_wycieraczek.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ratunku, pomóżcie.

Dzisiaj wracałem po ciemku w deszcz do domu i w drodze zakleszczyły mi się wycieraczki. Zatrzymałem się, rozłączyłem je, ale niestety to nie wystarczyło. Jest tak, że prawa wycieraczka działa,

lewa tylko się chowa, ale w ogóle się nie rozkłada jak się już złoży. Poza tym chowa się w innym tempie niż prawa, co powoduje, że zakleszczają się.

Co może być nie tak, jutro będę patrzył od samego rana, ale chciałbym jakiejś wskazówki gdzie szukać, co rozkręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje.

1. Odkręciła się na sworzniu - trzeba sprawdzić czy ramie się nie jest za słabo dociągnięte nakrętka na klucz 15 (oś chodzi a ramie stoi).

2. Uszkodzona krzywka lewej wycieraczki - tu trzeba nową część albo próbować regenerować to co jest


W obu wypadkach należy ustawić wycieraczki do napędu po naprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jest jeszcze tak, że ta lewa wycieraczka lekko chodzi, mogę ją ręką podnosić i opuszczać. Po włączeniu opuszcza się. Mówiąc o kierunku mam na myśli od strony kierowcy.

Edytowane przez ssn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sprawdzić cz luzy tylko na przegubach, czy na sworzniu ramienia, ale najpierw sprawdź czy jest dokręcona.

Możliwe że już jest do regeneracji, ale też może być że ktoś nie dokręcił ramienia.

Minimalne luzy muszą być, ale to jakieś 1- 1,5 cm większe trzeba kasować na całym mechanizmie.

Chyba lektura tematu wycieraczek cię nie minie, a jest tego trochę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaszły pióra na siebie to mogą się połamać.

 

Przerabialem ten temat u siebie. Taki sa przypadek. ;)

 

 

 

 

Odkręca się nakrętka na sworzniu. (To najlepsza opcja)

Odkrecila się też u mnie śruba na silniczku. (Sprawdz)

Więc przestało przenosić napęd.

Odkręcić w drodze nie było czym.

 

 

 

Jeśli nie będziesz czegoś mógł tam zrobić to pisz tu, lub pogaduchy, lub pw.

 

Zawsze pomożemy. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Jacek i ja podobne problemy z wycieraczkami przeżywaliśmy (Jacuś miał gorzej bo w drodze, ja w domu prawie), więc temat dość znany.

A tak na marginesie, teraz ramie schodzi u mnie tylko przy pomocy ściągacza. I jeszcze jedno, płaskie wycieraczki się nie łamią, tylko trzeba delikatnie je rozdzielać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko 2 km od domu więc nie było problemu. Za słabo dokręciłem po jakiejś robocie, do chaty dojechałem, rozplotłem pióra, ustawiłem ramiona i dokręciłem nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności