Skocz do zawartości

przednie wycieraczki sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo wiem o co pytasz. Do układu sterującego silniczkiem przychodzi tylko jedna wtyczka z zasilaniem.

Pobaw się trochę z prawidłowym ustawieniem. Włącz najpierw silniczek bez podpiętego mechanizmu aby wykonał pełny cykl i wtedy ustaw.

Zerknij jeszcze na stronę 6 tego tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam

mam taki problem z wycieraczkami ze dziala tylko 3 bieg czyli brak czasowych wycieraczek z przodu tylko najszybsza praca prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem z wycieraczkami ze dziala tylko 3 bieg czyli brak czasowych wycieraczek z przodu tylko najszybsza praca prosze o pomoc

Witam. Ja bym jeszcze sprawdził przełącznik pod kierownicą, pasuje z Omegi, Vektry, na podmiankę - zdarza się że on też przysparza problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po dłużeszej nieobecności znów zaglądnałem na forum. Wiadomo Sintra nie pozwala się nudzić :-) Mam pytanie do kolegów/koleżanek

 

Piszę z takim o to problemem: mechanizm wycieraczek nie przechodzi na obroty odwrotne i nie chowa wycieraczek.

 

Na załączonych zdjęciach na pierwszej stronie http://forum.opel24.com/topic/11785-przednie-wycieraczki-sintra/?p=255011 widać ładnie cały mechanizm, jednak mam pytanie co znajduje sie pod tym ukladem? czy ten bolec a od spodu dotykac cokolwiek? bo po odkreceniu przekładni ja widzę po prawej i lewej stronie silniczka 2 "sloty" czy coś tam powinno jeszcze być? problem pojawił sie po wymianie rozrządu, jacys spece pewnie rozmontowali wycieraczki i nie mogli tego poskładać. Prosze o pomoc.

 

Chciałem rozwinąć moją wypowiedz:

 

mianowicie obecnie moje wycieraczki są w takim położeniu tuż przy słupkach w pozycji zero a mechanizm jest w takim położeniu:

 

8yf5.jpg

 

natomiast "sloty" o które pytałem w poprzednim poście są widoczne na tym zdjęciu:

 

j0l0.jpg

 

po ściągnieciu przekladni, zdjęcie od spodu:

 

fy5k.jpg

 

wg: http://forum.opel24.com/topic/11785-przednie-wycieraczki-sintra/?p=255011 ustawiłem w pozycji zero mechanizm i oznaczyłem w celu łatwiejszej identyfikacji:

 

http://youtu.be/dqO0LIn_5qc

 

A tu filmik z pracy mechanizmu:

 

http://youtu.be/htDbB4JmUVI

 

teraz pytanie czy mam wszystkie części czy w tych "slotach" wspomnianych wyżej powinno coś jeszcze być czy to tylko mam przekładnię w pozycji startowej źle ustawioną.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec mechanizm nie wraca na pozycję startową. Odkręć po wyłączeniu i ustaw jeszcze raz.

Zdarzało mi się też że musiałem przestawiać 2-3 razy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Kacper - łatwiej jest odkręcić przegub od mechanizmu i wtedy ustawiać. Samą przekładnie ustawiasz tak żeby wracała do pozycji startowej i chyba zauważyłem że masz zabezpieczony tą dźwignie metalową sprężyną ona ma odbijać dźwignie by zatrzymała mechanizm i żeby wycieraczki wróciły na podszybie. spróbuj najpierw tylko zrzucić tę blaszaną sprężynkę z tej dźwigni (zdjęcie nr:3) nie przestawiając nic i powinno być dobrze - bo sam mechanizm na filmie na początku jest dobrze ustawiony, ale wycieraczki idą na słupek, więc zacznij od tej sprężynki.

 

Jeszce może poczytaj posty od 40 - 53 (tego tematu), tam jest opisana walka (moja) z mechanizmem i zdjęcia Kacpra.Napewno ci pomogą.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności