Skocz do zawartości

Astra II - 1.4 16V czy 1.6 8V - który silnik lepszy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam astre z 1996 r ,ma ona silnik 1.6 75 KM . Silnik ma przejechane 89 tys km jak na razie nie sprawia zadnych problemow , oleju nie bierze , pali ok 9-9,5 l gazu po miescie i 7-8 l gazu w trasie . Jest to nowy model slinika do dzis jest produkowanu i osadzany w astrze g , podobno ten silnik przy duzych predkosciach zaczyna brac olej

. Moim zdaniem silnik jest bardzo elastyczny i tani w uzytkowaniu. :D:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość adrianopelek

No to rzeczywiscie trafiłeś na autko z małym przebiegiem.

 

Moja astra ma 3 lata i już 80tys.km nastukane :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Czy zachwalany tutaj 1.6 8v wystarczy do kombiaka? Pytanie może i dyletanckie ale dopiero wchodzę w temat.

 

Znajomek w ogóle postawiło ostatnio taką kwestię odnośnie używanych benzyniaków Astra: Kupować maksymalnie od 2000 roku i max 120 000 przebiegu ? Prawdę gada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy zachwalany tutaj 1.6 8v wystarczy do kombiaka? Pytanie może i dyletanckie ale dopiero wchodzę w temat.

 

Zależy czy będziesz dużo woził towaru.

Jeśli tylko od czasu do czasu to się sprawdzi.

Jeśli dużo to raczej ja bym wziął dizla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy zachwalany tutaj 1.6 8v wystarczy do kombiaka? Pytanie może i dyletanckie ale dopiero wchodzę w temat.

 

Zależy czy będziesz dużo woził towaru.

Jeśli tylko od czasu do czasu to się sprawdzi.

Jeśli dużo to raczej ja bym wziął dizla.

Towar to będą bambetle na urlop. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sodom, A co do rocznika to nie ma znaczenia....znaczenie to ma silnik....w 16v egr i branie oleju chodź nie zawsze.....w dizlach pompa jak ktoś wcześniej nie umiał się z dizlem obchodzić i lał "kaszanę" do baku wiec najlepszym wyjściem jest 8v bo jeśli przeczytałeś ten cały temat to zrozumiesz dlaczego.

 

A poza tym to na pewno bym nie chciał astry G składanej w PL......bo pewnie będzie podobnie jak z astra F że te niemieckie były dużo lepsze od Gliwickich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności