Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mariusz_760301 dawkę rozruchową można zmienić choćby opelscannerem ,ale wydaje mi się,że to nie na wiele się zda ponieważ ecu " wyłącza " tą dawkę w momencie osiągnięcia przez silnik obrotów właściwych dla biegu jałowego ,które to obroty można również zmienić w/w urządzeniem a także dawkę nominalną i ilość spalin przepływających przez egr więc można eksperymentować :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Do kol. Mariusza: nie, na biegu jałowym ten problem nie występuje. Pedał gazu pracuje normalnie w pełnym zakresie obrotów.

 

Do kol. Opelhopel: który programik Denissa mam ściągnąć, żeby się podpiąć pod sterownik PSG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

vista, niestety nie wiem, bo naprawę wykonywał elektronik zazdrośnie strzegący swoich tajemnic.

Pompa padła miesiąc po zakupie auta, nie znałem jeszcze wtedy tego forum i za pośrednictwem kumpla mechanika znalazłem gościa naprawiającego sterowniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

kol. opelhopel - ja mam właśnie ten problem, że silnik podczas "martwego pedału" nie potrafi szybko dojść do prędkości biegu jałowego.

Startuje od 750 i powoli ciągnie do góry.

Jak dociągnie do 1000 obr min. reakcja na gaz powraca i obroty po ustabilizowaniu się spadają do ok 900.

 

Dzieje się tak tylko w temp minusowych - teraz w/w zjawiska nie ma więc myślę, że to jednak logiczny trop z tą dawką rozruchową.

 

Poza tym obecnie (temperatury ok +14 st C) jak rano załączam zapłon to czasem zdarza się tak, że nie mruga kontrolka grzania - jak włączę i wyłączę zapłon (za trzecim razem) kontrolka się włącza (świece grzeją) i rozruch mam bez problemu.

Gdy świece nie zagrzeją to rozrusznik musi kilkanaście razy zakręcić wałem by uruchomić silnik - pojawia się biały dym. Kompresja silnika dobra, świece też sprawdzane - dobre. :wink:

 

Trzeba spróbować tej dawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki Opelhopel. Mam już ten programik, ale napotkałem nowy problem. Chciałem się dziś podpiąć pod sterownik, ale nie wiem, pod które piny się podpiąć. Wiem, że 6,7 i 9, ale nie wiem, jak są rozmieszczone na wtyczce. Nie widać oznaczeń. Masz może jakiś schemat tej wtyczki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Temat tranzystora podsunął mi brzoza.Mam problem ze sterownikiem pompy i chciałbym

sam zamontować tranzystor.Moja prośba o symbol tranzystora który można wlutować w

miejsce uszkodzonego.W tym temacie jest mowa o kilku i nie wiem który jest właściwy.

Chcę sam naprawić unieruchomione auto i tylko na Naszym Forum można cokolwiek się

dowiedzieć na ten temat.Pozdrawiam wilof1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wilof1: ja u siebie instalowałem tranzystor IRLR2905PBF, przez pierwsze 200km było wszystko ok, ale od jakiegoś czasu mam problem, że chwilę po ruszeniu autem na chwilę tracę możliwość przyspieszania musze odpuścić pedał gazu i wszystko wraca do normy. Tak jakby się coś niewysterowywało od razu.

 

Odnośnie błędów sterownika PSG to niestety nie komunikuje się z programem Denissa przez moj interface na tranzystorach. Chyba, że trzeba jeszcze jakieś parametry ustawić w programie. Póki co nie udało mi się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności