Skocz do zawartości

Koło dwumasowe / sprzęgło do Z13DT z silnika Z13DTJ


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No to zasiałeś ziarno niepokoju :mrgreen:/>

 

Nie wiem jak z tymi kołami sztywnymi, jedni narzekają, drudzy zachwalają, może to czysta loteria i zależy jak wyważone fabrycznie ktoś trafia...

 

Aaa... i w starych dieslach jak były sztywne koła to było ok bo dodatkowo w skrzyniach były jakieś dodatkowe tłumiki drgań skrętnych (tak wyczytałem na necie) których teraz nie ma bo "wspaniała" zastępuje wszystko

 

Tłumiki drgań skrętnych to sprężyny w kole dwumasowym. W sztywnej konstrukcji koła zamachowego ich nie ma, ale za to są w tarczy...

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę dziwna z tym sprawa :P

Może troche głupie i naiwne pytanie ale jak z olejem w skrzyni? Wymieniałeś? Sprawdzałeś stan jaki jest? Moze ma sucho...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysztofPN

Podejrzenia są dwa albo faktycznie mało oleju(nie ma żadnego widocznego wycieku), albo duży przebieg auta(podejrzenie o skręcony licznik) co się wiąże ze zużyciem skrzyni biegów. Może jutro uda mi się wyjaśnić sprawe oleju.

Pozdrawiam

 

Edit:Problem rozwiązany - wina leży po stronie skrzyni biegów. Olej jest ok. Dodatkowo założyłem regenerowane koło dwumasowe i sprzęgło i podpukiwanie skrzyni nadal słychać.

A jeżeli ktoś ma ogrinalne zdjęcia tego zestawu National to mogłby wstawić na forum? Swój zestaw mam na zewnątrz i chciałby go porównać z innym.

Wychodzi na to, że jednomas ,tarcza i docisk są ok.

Edytowane przez KrzysztofPN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

KrzysztofPN kolega KubaK robił zdjęcia po zakupie TU LINK DO ZDJĘĆ

 

 

Panowie cena zestawu jest bardzo kusząca - 199,50 funtów przy obecnym średnim kursie 4,99zł!!! Sam kupowałem gdy było 239,95 przy kursie funta 5,20zł.

http://www.ebay.co.uk/itm/SOLID-FLYWHEEL-CLUTCH-CSC-KIT-VAUXHALL-CORSA-1-3-CDTI-/200540046385?

 

 

Dodatkowo powiem Wam, że docisk w tym zestawie jest identyczny jak docisk sprzęgła valeo w 1,7TD z Vectry A a ta z kolei w wersji benzynowej 1,8 też ma taki sam. Tarcza także by podeszła, bo ma identyczne wymiary, ale trzeba szukać takiej która wchodzi na wieloklin 14 frezów (tyle frezów jest w Corsie).

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś pierwsze testy i pierwsze wrażenia - bardzo pozytywne. Zestaw ze sztywnym kołem założony (wysprzęglik pozostał oryginalny, bo miałem prawie nowy). Auto jeździ bardzo przyjemnie, w końcu nie słychać stukania koła dwumasowego. Biegi wchodzą płynnie, nie ma żadnego szarpania i nie zauważyłem żadnej zmiany na niekorzyść po wymianie na zestaw National'a.

 

Decyzja należy do każdego indywidualnie, według mnie naprawdę warto.

 

Problemy, które opisał KrzysztofPN prawdopodobnie wynikają ze stanu zużycia skrzyni biegów.

Zaróno u mnie jak i kolegi KubaK zestaw sprawuje się jak należy :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość lisurwis

A ja mam pytanko, jaki jest koszt wymiany koła ze sprzęgłem?? no i oczywiście też właśnie stoje przed wyborem czy sztywne czy normalne koło ;/ prawdopodobnie juz bede odstawiał w poniedzialek auto na wymiane

Możecie Panowie podrzucić linka do zestawu NATIONAL z allegro ewentualnie

Edytowane przez lisurwis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ebayu zestaw ze sztywnym jedyne 199 funtów więc jest okazja...

 

wymiana zależy gdzie ja płaciłem 300zł

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz2807

Witam!

 

Dziś nadszedł ten dzień, w którym koło dwumasowe wyraźnie dało znać, że ma już dość. Przez ponad rok (45000km) jeździłem z dającym oznaki upadku kołem dwumasowym - dotychczas stukało na biegu jałowym po puszczeniu sprzęgła. Dziś zaczęło niemiłosiernie walić metalicznym odgłosem zarówno przy wciśniętym jak puszczonym sprzęgle. Czasami sie uspokaja i "wraca" do poprzedniego stanu czyli lekkiego stukania na jałowym... czasami podczas jazdy i zmiany biegów czuć pod pedałem wciśniętego sprzęgła wibracje... czasami znów zaczyna ostro walić, chrobocze.

 

Potrzebuję pomocy w kwestii doboru kompletnego sprzęgła z kołem dwumasowym - czy do silnika Corsy C Z13DT podejdzie bezproblemowo z silnika Corsy D Z13DTJ ?

 

Pytam, bo dzwoniąc do sprzedawcy z allegro, który poprosił do telefonu mechanika usłyszałem, że NIE (bo inna skrzynia i silnik mocniejszy) a wstępnie ów pan w ogóle ze zdziwieniem zapytał retorycznie "w corsie C 1,3 były w ogóle koła dwumasowe?". W związku z powyższym wątpię w fachowość tych panów.

 

Help! Bo jeśli pasuje to zamawiam a zależy mi na czasie, żeby szybko auto naprawić.

Zalecam ci zakup koła sztywnego z valeo zapłacisz taniej, dwumas po tys. bedzie ci juz lekko walił wiec po co inwestować w to badziewie. Jakoś skrzynia f17 pracowała w silnikach bez dwumasy i chodzi do tej pory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz2807 nie musisz mi akurat już doradzać, bo wątpliwości miałem w 2010 roku... :-)

 

 

Valeo nie będzie tańszy niż National. Możesz sprawdzić na stronie InterCarsu.

 

Lisurwis, na allegro komplet Nationala to około 1900zł, bez wysprzęglika 1500zł + koszty wysyłki. Na ebay'u masz za 1000zł komplet, więc jeśli wolisz dołożyć drugi tysiąc kupując na allegro zamiast ściągnąć z anglii, to gratuluję :spoko:

Edytowane przez bad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności