Skocz do zawartości

Temperatura pracy Meriva 1,6 16V Z16XE


Gość Kopernikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum wiec pierw chcę wszystkich przywitać. A teraz do rzeczy. Miesiąc temu zakupiłem piękną Merive z 2003 roku 1,6l 100KM 16V. Po tym czasie Wymieniłem filtry, olej, na rozrząd jeszcze czas( 80 tyś przebiegu i najlepsze to że oryginalny). W czasie eksploatacji napotkałem jednak kilka "problemów" bardziej niewiadomych i jako osoba troszkę pedantyczna pod względem samochodu nie daje mi to żyć. Mam więc zatem do kolegów starszych stażem posiadania Meriv prośbę o wskazówki i porad.Wiec zaczynamy:

1. Tak jak w temacie, przy jeździe w trasie temperatura około 80 stopni i nie chce być wyżej. Wiem że to za mało ale czy to normalne czy mam jyż kupować termostat?

2. Czy koledzy również się spotkali z wyłączeniem się EPS podczas gwałtownych ruchów kierownicą?

3. Idze zima więc przydało by się zakupić dobre zimówki. Budżet do 800zł za komplet może coś polecicie?

 

Z góry dziękuje za dobre słowo:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jeździe w trasie temperatura około 80 stopni i nie chce być wyżej

a w miescie?

Czy koledzy również się spotkali z wyłączeniem się EPS podczas gwałtownych ruchów kierownicą?

nie powinno sie wylaczac. na forum jest juz pare tematow odnosnie problemow z eps wiec moze cos podpasuje tobie...

3. Idze zima więc przydało by się zakupić dobre zimówki. Budżet do 800zł za komplet może coś polecicie?

poszukaj w dziale o oponach... wszystko zalezy od rozmiaru i od firmy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to na bank uszkodzony termostat. Po zakupie mojej Merivy tyle że 1.8 Z18XE temperatura czy w trasie czy w mieście ok 80 stopni. Po wymianie wszystko ok wskazówka w połowie wskaźnika.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie spalanie to druga historia na trasie potrafi brać nawet 9 litrów wiec sporo zresztą podobnie w mieście. Zaznaczam że nie jestem bardzo agresywnym kierowcą a raczej rozsądnym. Po ostatnim tankowaniu wyszła mi średnia 9 litrów/100 km przy 70% trasy.

W mieście temperatura się podnosi do 90 ale nigdy nie przekracza.

Co do EPS to naładowałem do pełna akumulator i na razie spokój zobaczymy jak długo i czy sprawdzą się diagnozy inny Oplowiczów o bardzo czułym czujniku na spadek napięcia. Akumulator zmierzony prąd ładowania też wszystko w porządku. Wiec czekamy i zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moją merivke od nowości, tez 1.6, 16v a wiec,

temperatura robocza po trasie,miasto - wskażnik pomiędzy 80 a 90 stopni, trasa non stop, miasto przewaznie, chyba że upał to złapie tak na oko 92-95 i wlącza sie wentylator, z ESP nigdy nie miałem problemów, spalanie- mam easytronika i w mieście 9 litrów mi starczy, po trasie np z płocka do zakopca (miejscami 70km/h , miejscami autostrada 160) srednia 8 litrów, a komplet zimówek na oryginalnej feldze i w oryginalnym rozmiarze 15-stki Vredestein plus śruby - z allegro kupiłem za 670 zł.... (tamto autko rozbite na alu letnich zimówki miała jako dodatek, zapytałem czy sprzeda mi same zimówki-...sprzedał)

;)

pozdrawiam Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest kolejne zdziwienie. Czy Panowie też macie mniej więcej takie obroty

3000 obr/min - 100 km/h

3500 obr/min - 130 km/h?

 

Co do termostatu to sprawdziłem padnięty. zaraz po odpaleniu rura się robi ciepła do chłodnicy. Jak go mierzyłem to też wyszło że domyka się tylko o 1 mm skoku a powinien 8mm.

 

A co do opon to ja mam takie propozycje i nie wiem co wybrać

- Kleber KrispAlp HP2

- Dębica Frigo2

- BF Goodrich G-force Winter

- Yokohama W.Drive

Wszystko oczywiście w rozmiarze 185/65/R15 88T.Może jakieś sugestie i opinie?. najbardziej odpowiadają mi BF Goodrich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Odnośnie temperatury.Miałem ostatnio małą przygodę z moja Mery i stało sie że przyjechał fachmen z kompem, po podpięciu okazało się że wskażnik temperatury na tablicy przekłamuje 7 stobni w dół .Pokazuje około 85 stopni.Okazuje się że chyba jest wszystko ok bo komp wskazywał 92 a wskazówka na 85,biorę poprawkę i wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony. Autko nagrzewa się bardzo szybko. Teraz pozostało tylko sprawdzić spalanie. Zatankowałem do pełna i jak tylko się dowiem to dam znać ile zaoszczędziłem:) Po wymianie termostat załącza się w okolicach 88 stopni. przy jeździe po mieście (K-ów) dochodzi do 90 max. I to mi się podoba.

 

A co do zimówek to wybór padł na Uniroyal MS plus 66. Namówił mnie na nie mój wulkanizator. Opony typowo do deszczu i błota pośniegowego. Sądzę że się sprawdzą na drodze ale to się okaże dopiero w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności