Skocz do zawartości

Mały poziom oleju


Gość Bartek-szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek-szczecin

Witam forumowicze, mam konkrente pytanie:

Ile wynosi w litrach granica tolerancji (między MAX a MIN na bagnecie oleju) w Oplu astra h w silniku disla.

 

 

pytam ponieważ jakieś 10 tys km temu (pół roku) wymieniałem olej (po raz pierwszy od kiedy jestem właścicielem)

 

Mechanik wymienił i nalał tyle że było nieco poniżej górną granica na bagnecie oleju (MAX)

Postanowiłem sprawdzić wczoraj i okazało się że jest teraz tuż nad dolna granicą bagnet'u podpisaną jako MIN.

Czy powinienem się niepokoić ? Mechanicy zdiagnozowali wcześniej już mały wyciek oleju przy trubospreżarce ale powiedzieli ze nie muszę się niepokoić bo to jest znikome.

 

Jak odpalam samochód to po chwili na 2-3 sekundy zapala mi się kontrolka oleju czy to może być związane z koniecznością odczekania chwili i nie ruszaniu na zimnym silniku ?

 

 

Proszę o porady czy mogę przejeździć zimę na MIN czy dolna granica oznacza już konieczność dolania.

[/i]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz lepiej kiedy i jak mierzysz olej...

 

jesli dobrze pamietam tp jest 1 litr pomiedzy min a max

oczywiscie ze lepiej dolac, aby stan byl ponad polowe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek-szczecin

Ostatni pomiar:

olej zmierzyłem chwile po przejechaniu 3 km (podejrzewam że silnik jeszcze się nie nagrzał na tyle aby wskazywał błędna wartość. temperatura powietrza ok. 9 stopni

 

wcześniej mierzyłem w lato na zimnym silniku:

 

Czy dlatego pokazuje niższa wartość bo olej został rozprowadzony po silniku i nie zdążył ścieknąć do miski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego raczej czas dolać tego oleju!

Ja mam komputer i tylko się zbliża na bagnecie do MIN już wyświetla komunikat.

A z drugiej strony, przecież wiadomo że odpowiednia ilość oleju jest pomiędzy MAX - MIN.

Nie wiem na co czekasz? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek-szczecin

Kolego raczej czas dolać tego oleju!

Ja mam komputer i tylko się zbliża na bagnecie do MIN już wyświetla komunikat.

A z drugiej strony, przecież wiadomo że odpowiednia ilość oleju jest pomiędzy MAX - MIN.

Nie wiem na co czekasz? :)

 

zadaje pytanie bo zastanawiam się czy wymienić cały olej na zime czy wystarczy ze doleje

gdybym miał olej w bagażniku to bym dolał ale nie mam i nie wiem czy dokupić i dolać czy lepiej odrazu wymienić stary i wlać cały nowy (różnica w cenie 2 krotna)

 

PS. Czy u ciebie wyświeta się komunikat taki jak u mnie ?

Czy lampka kontrolna oleju się świeci cały czas czy tak jak u mnie na 2 - 3 sekundy.

 

ten samochód ma komputer i jak nie działają światła czy inne podzespoły to mi się wyświetla bład na komputerze a o oleju narazie nie wspomina dlatego nie wiem czy zbytnio nie bagatelizuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz panikować (żartowałem) to poczekaj do jutra. Z samego rana jak samochód się wyśpi, sprawdź bagnet a zobaczysz że wszystko jest ok. Ponieważ tak to się robi, a nie po odpaleniu silnika (olej musi mieć czas żeby obciec i spłynąć do miski)

 

A lampka ciśnienia oleju powinna zgasnąć sekundę po odpaleniu silnika!

 

I jeszcze jedno. Na tym oleju zrobiłeś już ponad 10tyś km, nie wiem na jakim jeździsz oleju ale pamiętaj że lepiej jak na zimę samochód ma nowy olej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniałeś pół roku temu (przy 10 tys przebiegu),to po co wymieniać? :)

Dolej do właściwego poziomu oleju i po sprawie...Oczywiście ten sam olej lub o identycznych parametrach(!)... :)

A różnica między min a max to ok. 1 litr (kilka postów wyżej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek-szczecin

dziękuje wkoncu za odpwowiedź :)

Sprawdze teraz ten olej bo dzisiaj rano nigdzie nie jeździłem

jak sie okaze że znowu jest mało oleju to chce wiedziec ile tego oleju wypił przez ten czas

 

Proszę o odpowiedz na moje pytanie w 1 poście

czy granica miedzy MIN a MAX wynosi 1 LITR ?

czy powiedzmy 0,1 LITRA

 

bo jak mi wypił 1 LITR na 10 tyś km to chyba czas załatać dziurę.

Wymiana oleju to nie rozwiązanie.

 

Jeżeli wypił tylko 0,1 LITRA to nie jest to na tyle dużo, i wg. mnie można z tym żyć i dolewać co jakiś czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek-szczecin

lampka ciśnienia oleju zapala się sekundę po odpaleniu silnika i świeci się maksymalnie 2 sekundy i zawsze tak się dzieje na zimnym silniku

 

 

Litr na 10 tyś km, to ja bym skakał w niebiosa :)

Mi pali litr na około 1200km

Motoryzacja to nie moja branża wiec nie wiem ile wynosi ta granica podałem litr jako przykład

prosze niech ktos poprawi mi i mnie oświeci bo ksiązki serwisowej nie mam.

może ktoś sam wymieniał olej i wie ile trzeba dolać aby wyrównać poziom do bezpiecznej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności