Skocz do zawartości

Spalanie ASTRA H chyba za duże?


Gość michal_gluszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal_gluszek

Witam!

 

Mam taki problem ze swoją Asterką 1.7, a mianowicie wskazania komputera (spalanie) różnią się od rzeczywistych i to dość sporo.

 

Może ktoś kto ma taki silnik w Astrze podzielił by się info, czy przy spokojnej jeździe (maks 2000 obr) do 90 - 100 km/h, tylko trasa spalanie na poziomie 6 l/100 to nie za dużo? komputer pokazuje mi 5,2 - 5,6, a z tankowania wychodzi 6l/100

 

w mieście jest analogicznie

 

Przy ostrej jeździe potrafi spalić na poziomie 7.4 - 8.0 / 100km, a pokazuje 6.2 - 6.6 / 100km

 

Mam Astre H z radiem CD 70 NAVI i wyświetlaczem kolorowym (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie

 

z góry dzięki za pomoc

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_gluszek, witam,mam podobny problem ze swoja asterka,sam juz nie wiem jak nia jezdzic.Wczesniej jezdzilem spokojnie tzn.do 2tys.obr.w miescie to gora 3bieg tak do 60km/h.Spalanie w granicach 8litrow(miasto),ale podobno przy niskich obrotach niszczy sie dwumasa,panewki i glowica.Ostatnio zmienilem styl jazdy na bardziej agresywny 1bieg wiadomo,2bieg 1.8-2tys.obr,3bieg tak 2.2tys.obr i dupa 10litrow jak nic!!!Diagnostyka zrobiona,filtry wymienione,egr sprawny generalnie auto przeswietlone.Ponoc w mrozy potrafia spalic asterki 2litry wiecej,ale przeciez od tygodnia mamy dodatnie temp.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem trasę 2x30km na pierwszym odcinku 30km spalanie 7,5l/100km ( auto nierozgrzane), na drugim odcinku po 5min postoju spalanie 5,2l/100km. Silnik 2.0 DTI na każdym biegu do 3,5tyś. (dynamiczna jazda)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_gluszek

Jaki silnik ... 1,7 są 3 rodzaje ... i zapewne Ma ktos ...

Jaki silnik masz w temacie 1.7 101 KM (74KW)

 

Ja jeżdżę raczej tylko długie trasy - dziennie ok 400 - 600 km, miesiąc ok 8000 km, więc jak dla mnie zyskanie 20% na spalaniu powoduje ogromne oszczędności. Trochę dziwne, by diesel musiał spalać tak dużo paliwa, przecież Astra to nie jest wielkie auto...

 

u mnie jak włącze tempomat na autostradzie, 90 km/h, to pokaże spalanie w granicach 4.5 - 4.7, ale z tankowania znowu wychodzi o 20% więcej...

 

oczywiście wszystkie filtr są wymieniane co 15 tys km, olej tak samo - GM Dexos 2 5w30...

 

opony 205/55 R16 (na takich wyjechała z fabryki)...

 

już sam nie wiem co może powodować takie spalanie, a co ważniejsze taką różnicę. Rozumiem, żeby po przejechaniu 500 km, różnica w spalonym paliwie wg licznika a wg dystrybutora wynosiła 1 - 1.5 l, ale u mnie przy dynamicznej jeździe 500 km, licznik wskazuje 32 l, a do baku wpada 38 l...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prozbe moze ktos z forumowiczow podpowie mi jak w miare oszczednie jezdzic asterka 1.3dth(90KM)bo szczerze powiedziawszy mam powoli dosyc spalania po 10litrow,tym bardziej ze to auto sluzy mi do pracy.Mam drugie auto Golfa 5 1.9tdi 130KM i spalanie wychodzi 6,5litra(miasto)z gory dzieki za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3dth(90KM) - Golfa 5 1.9tdi 130KM

astra ciezsza a moc i moment mniejszy, wiec zeby jezdzic z takim samym osiagami trzeba deptac

BTW nie wiedzialem ze w golfie V byl silnik 1.9TDI 130KM... pierwsze slysze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pochwal spalaniem w ostatnie mrozy spalanie wg tankowania 5.6 teraz gdy było lekko na plusie wyszło 5.0l/100km.. Komp pokazuje 4.9

do pracy mam 30 km raczej poza terenami zabudowanymi

Ja stwierdziłm ze nie warto za wszelką cene wbijac wyzszy bieg, utrzymuje obroty od 2do 2.5 i wtedy pal najmniej. 6 biegu prawie nie uzywam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzeej, no tak ale jak sie zachowac w miescie np.we wroclawiu gdzie mieszkam,gdzie przez 4dni jezdzilo sie po 20-40km/h,jesli bede uzywal 3biegu to przy predkosci np.40km/h obroty beda ponizej 1,5-1,7tys,a jesli damy 2bieg to ok powyzej 2-2,2tys tyle ze na 2biegu to spalanie max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności