Skocz do zawartości

Spalanie ASTRA H chyba za duże?


Gość michal_gluszek

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki silnik ... 1,7 są 3 rodzaje ... i zapewne Ma ktos ...

J

oczywiście wszystkie filtr są wymieniane co 15 tys km, olej tak samo - GM Dexos 2 5w30...

 

 

z całym szacunkiem GM DEXOS 2 :) masz odpowiedz ... ( oczywiscie to jest moje zdanie ) nie chce mi sie wiecej rospisywac na temat Dexos2 ... jaki to jest gniot , bo zaraz odezwa sie zwolennicy olejów GM ..

powiem tylko tyle, RAZ JEDYNY zalałem to coś .. i nigdy wiecej ... silnik klepie jak Jelcz , pali wiecej .. nie jezdze duzo ... ale doturlam sie do wiosny i wywalam ten olej .. i zaznaczam NIGDY wiecej GM-DEXOS2 ... i tu nie chodzi o specyfikacje ale o olej . GM. masz kilka innych firm ktore robia oleje z ta specyfikacją.. poszukaj na froum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_gluszek

z całym szacunkiem GM DEXOS 2 :) masz odpowiedz ... ( oczywiscie to jest moje zdanie ) nie chce mi sie wiecej rospisywac na temat Dexos2 ... jaki to jest gniot , bo zaraz odezwa sie zwolennicy olejów GM ..

powiem tylko tyle, RAZ JEDYNY zalałem to coś .. i nigdy wiecej ... silnik klepie jak Jelcz , pali wiecej .. nie jezdze duzo ... ale doturlam sie do wiosny i wywalam ten olej .. i zaznaczam NIGDY wiecej GM-DEXOS2 ... i tu nie chodzi o specyfikacje ale o olej . GM. masz kilka innych firm ktore robia oleje z ta specyfikacją.. poszukaj na froum

Z całym szacunkiem do Ciebie, ale jakbym wziął Twoje auto, zabrał je na wymiane oleju i oddał nie mówiąc jaki olej zalałem, to jestem przekonany, że byś nie rozpoznał. Głośna praca silnika nie musi wynikać tylko z Oleju, tak samo jak spalanie... ale to moje zdanie:)

 

Nie sądzę, żeby producent aut, pozwolił sobie na sytuację, w której zaleca (i fabrycznie czy w ASO zalewa) kiepskiej jakości olej, bo to odwróciłoby się przeciwko niemu, gdyby silniki rzeczywiście się szybciej zużywały. Są tylko dwie drogi, albo robisz to pod marką producenta, i wtedy stosujesz jego ceny (taki ELF np. nie pozwoliłbyu sobie, żeby Renault sprzedawał jego produkty taniej niż sam ELF w sklepach), albo robisz to pod marką własną, a wtedy decydujesz co Ci się opłaca i możesz sprzedawać olej taniutko...

 

Sam piszesz, że jeździsz mało. ja za to jeżdżę troszkę więcej, zdarza się że wymieniam olej co 1,5 - 2 miesiące, jeżdżę często dynamicznie, często autostradami na dużych prędkościach (maksymalnych - ale tylko w niemczech;) i do oleju jak i do serwisu przykładam dużą uwagę i przed zastosowaniem Dexosa, przeczytałem naprawdę dużo opini i testów specjalistycznych i wiem że olej swoją jakością nie odbiega od produktów Mobil, Elf Castrol, a jeśli tylko byłby tak reklamowany jak wymienione produkty, to na pewno cenowo by się do nich zbliżył.

 

Dlatego piszę o zastanawiającym mnie spalaniu. W ASO (jak na razie pytałem tylko telefonicznie) stwierdzili, że nie ma możliwości sprawdzenia tego, ponieważ licznik spalania w Astrze H nie jest licznikiem przepływowym, tylko arytmetycznytm i nie da się go "skalibrować". z drugiej jednak strony, jeśli coś wylicza moje spalanie z jakiegoś wzoru arytmetycznego, to niech mi nie wciskają ciemnoty, że nie można tego skorygować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z całym szacunkiem do Ciebie, ale jakbym wziął Twoje auto, zabrał je na wymiane oleju i oddał nie mówiąc jaki olej zalałem, to jestem przekonany, że byś nie rozpoznał. Głośna praca silnika nie musi wynikać tylko z Oleju, tak samo jak spalanie... ale to moje zdanie:)

 

Nie sądzę, żeby producent aut, pozwolił sobie na sytuację, w której zaleca (i fabrycznie czy w ASO zalewa) kiepskiej jakości olej, bo to odwróciłoby się przeciwko niemu, gdyby silniki rzeczywiście się szybciej zużywały. Są tylko dwie drogi, albo robisz to pod marką producenta, i wtedy stosujesz jego ceny (taki ELF np. nie pozwoliłbyu sobie, żeby Renault sprzedawał jego produkty taniej niż sam ELF w sklepach), albo robisz to pod marką własną, a wtedy decydujesz co Ci się opłaca i możesz sprzedawać olej taniutko...

 

Sam piszesz, że jeździsz mało. ja za to jeżdżę troszkę więcej, zdarza się że wymieniam olej co 1,5 - 2 miesiące, jeżdżę często dynamicznie, często autostradami na dużych prędkościach (maksymalnych - ale tylko w niemczech;) i do oleju jak i do serwisu przykładam dużą uwagę i przed zastosowaniem Dexosa, przeczytałem naprawdę dużo opini i testów specjalistycznych i wiem że olej swoją jakością nie odbiega od produktów Mobil, Elf Castrol, a jeśli tylko byłby tak reklamowany jak wymienione produkty, to na pewno cenowo by się do nich zbliżył.

 

 

Z całym szacunkiem MIachał, ale jestes w błedzie , na drugi dzien po zmianie oleju słyszałem róznice, Silnik klepał jak Jelcz ..

 

troche rozbawiła mnie twoja odpowiedz gdyz z tego co piszesz wiem że kompletnie nie wiesz na czym jezdzisz .

 

1) GM- nie ujawinił nigdzie Kart Olejowych , co jest wielkim zaskoczeniem bo tak naprawde nawet w ASO nie wiedzą co leją , znaja tylko podstawowe parametry ...

GM dexos2

GM GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

BMW Longlife-04

MB 229 -51

VW 502.00/505.00/505.01

ACEA A3/B3, A3/B4, C3

API SM/SL/CF

Viscosity SAE 5W-30

 

Te parametry nie jest osiagalne na zadnej Polskiej stronie czy tez w ASO , jesli mi nie wierzysz zapytaj sie o KARTE OLEJU w ASO , zobaczysz co Ci odpowiedzą ..

Characteristics:

 

Density at 15 C° 0.853 g/cm3

Kinematic viscosity at C° 69.0mm2/s (cSt)

Kinematic viscosity at C° 12.00mm2/s (cSt)

Viscosity index 171

Pour point -36 C°

Flash point 225 C°

T.B.N 7.0 mg KOH/g

 

2) nie mogłes przeczytac Testów bo takowych jeszcze niema , GM-DEXOS 2 został wypuszczony na rynek w Maju 2010 do Polski dotarł w Lato , wiec mowiac szczerze dopiero teraz zjezdzaja samochody na wymiane

3) GM nie jest producentem zadnych oleji , tylko opracowali specyfikacje za wyrób koncowy jest odpowiedzialana niemiecka rafineria RHEINOL TUTAJ KLIKNIJ , kiedys robil to Mobil ..

 

( DEXOS2 - zastrzezony znak ... oznacza TYLKO SPECYFIKACJE ) jest wielu prodecentów ktorzy robia oleje o tej specyfikacji

Motul , L.Moly ., Millers ,

 

4) CENA ... i tutaj kompletna wpadka , GM twierdzi iz Dexos2 jest olejem w pełni syntetycznym ... czy widziałes aby cos takiego było napisane na opakowaniu ..

 

zacytuje tutaj kogos kto doskonale wie co to jest GM-DEXOS2

 

""Rozważ tylko jedno pytanie: czy GM sprzedaje chociaż jedną część prawie 2 razy taniej niż jej OEM-owy dostawca? Niestety nie znam takiego przykładu. Pewnie z olejami jest inaczej i dopłacają do nich, aby klienci byli zadowoleni i kochali GM :haha: " gdyby to był pełen syntetyk (a oczywiście jest tanim olejem HC/syntetycznej technologii) to w takiej cenie nie nastarczyli by jego produkować...albo by splajtowali po pół roku gdyż wykonanie oleju na pełnej syntetycznej bazie jednak trochę kosztuje.

LM Top Tec 4600 to olej w nowoczesnej technologi syntetycznej (też istnieje co najmniej kilka metod pozyskania takich olejów). Olej pewny jakościowo. LM 4600 to jeden z najnowszych produktów tego koncernu dedykowany specjalnie do Opla.

Specyfikacje:

API SM/CF

ACEA A3-04/B4-04/C3-04

Top Tec 4600 5W-30 posiada aprobaty producentów samochodów w tym min.:

Opel Dexos 2 - czy trzeba szukać więcej...

LM to bardzo solidna i sprawdzona firma więc mogę ją polecić gdyż osobiście mam jeden z samochodów zalany LM 4100 a drugi LM 4200.

 

Jeśli szukasz czegoś extra na bazie PAO polecam Millers XF LONGLIFE C3 5w30 -

GM/Opel/Vauxhall LL-A-025 / LL-B-025-GM Dexos 2

Millers to już jeden z najlepszych jakościowo olejów ( lepszy niż Motul).""

 

 

Nastepna sprawa

Castrol . Mobil . ELF ... jesli myslisz że to rewelacyjne oleje .. no cóz. te oleje to Lotos , w polsce Lotos blenduje oleje tych Marek i tak naprawde to zadna rewelacja ,

Małsówka ..

 

chcesz poczytac o olejach .bardzo prosze ...

MASZ SPORO LEKTUY

 

DLaczego pisze iż mozliwe ze Auto zaczęło wiecej palic po wymianie oleju ... ze wzgledu na to iz moj takze wiecej pali .. wasnie po zmianie oleju, oczywiscie pogoda takze ma duze znaczenie ... Ale ... no własnie Ale ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_gluszek

Jeszcze tylko jedna dygresja OT:

 

 

 

ORBIT Poczytałem i zgodzę się, że to nie jest idealny olej, ale też nie zgodzę się, żeby stawiać go na równi z Kujawskim... ale wiedzę zgłębiłem i to się liczy. Dzięki za Link i pomoc:)

 

Jeżeli chodzi o spalanie i wpływ jakości oleju... być może... spróbuję zrobić sobie teraz wymiane po 10 tys km, zaleje chyba LM 4600, albo tego millersa i zobaczymy co się będzie działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypisujecie jakies opinie o jakosci olejow itd.a tematem bylo spalanie,rozumiem ze kiepski olej moze byc przyczyna wiekszego spalania ale co najwyzej 0,5-1litra a mi chodzi o spalanie rzedu 10litrow w miescie.Zapytam raz jeszcze jakie obroty utrzymywac,jak w miare oszczednie jezdzic.Darujcie sobie teksty typu kup auto z wiekszym silnikiem bo nie o to chodzi.dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypisujecie jakies opinie o jakosci olejow itd.a tematem bylo spalanie,rozumiem ze kiepski olej moze byc przyczyna wiekszego spalania ale co najwyzej 0,5-1litra a mi chodzi o spalanie rzedu 10litrow w miescie.Zapytam raz jeszcze jakie obroty utrzymywac,jak w miare oszczednie jezdzic.Darujcie sobie teksty typu kup auto z wiekszym silnikiem bo nie o to chodzi.dzieki

10 litrów w miescie no to Duzo , odnosnie obrotów temat gdzies był poruszany .

Aby jezdzic oszczednie pwonno sie jezdzić "" PRZy MAXIMUM MOMENTU OBORTOWEGO "" dla kazdego silnika sa to inne obroty ..

mój silnik Z17DTR .. 280 Nm przy 2300 obr/min i tak staram sie jezdzic ... wtedy silnik jest najmniej obciązony

TUTAJ MASZ TABELE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbit, dzieki serdeczne za info,te tabele sa super naprawde duzo sie dowiedzialem o moim silniku,sorry ze sie troche zdenerwowalem w poprzednim poscie,ale te wysokie spalanie mnie dobija.Auto sprawne,byc moze twoje rady pomoga.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności