Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem/pedałem gazu


Gość daroguru

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daroguru

Witam

Jak na razie zdarzyło mi się 3 razy, że przy odpalaniu pedał gazu nie reagował. Ciężko było odpalić, a jak już zaskoczył to chodził jakby na mniejszych obrotach i pedał gazu zupełnie nie reagował na naciskanie. Zwykle po chwili obroty trochę się podniosły i pedał reagował. Dzisiaj miałem już gorzej, bo zupełnie nie odpalił. Było to dla mnie o tyle dziwne, że pół godziny wcześniej wróciłem do domu po krótkiej trasie na mieście, ale silnik był zagrzany do ponad 80 stopni. Kilka prób odpalenia skończyło się fiaskiem. Po dwóch godzinach spróbowałem ponownie i odpalił na dotyk...

Miał ktoś z Was podobny przypadek? Trochę mnie to martwi, szczególnie że na weekend miałem wyjechać w dalszą trasę i trochę martwię się czy nie wrócę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert.k

Miałem podobny problem z odpaleniem Merivy na ciepłym silniku. Awaryjnie pomagało mi wypięcie wtyczki z czujnika temperatury cieczy chłodzącej na termostacie. Znajdziesz go pod przepustnicą. Można to robić bez rozbierania połowy silnika :-) ale trzeba uważać żeby się nie sparzyć. Do tej pory nie wiem jakie to miało znaczenie ale najprawdopodobniej pompa zwiększała ciśnienie paliwa na starcie i efektem było odpalanie na dotyk. Skutkami ubocznymi były stale pracujące wentylatory oraz brak wskazania temperatury. U mnie efektem końcowym była wymiana pompy :-) . Trochę dziwi mnie zachowanie pedału gazu. Niestety nasze silniki "chomikują" w dolocie i w całym obiegu recyrkulacji spalin sporo syfu. Zalecał bym sprawdzenie zaworu EGR, który może się zacinać oraz wyczyszczenie przepustnicy.

 

pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc ja terz mam nieraz problem z odpaleniem Merivy i terz nie reagowal pedal gazu ,a pomoglo mi sciagniecie wtyczek z komputera ktory znajdóje sie na silniku, Mam male pytanko gdzie znajduje sie EGR. Ptosze o pomoc,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Charlie1702

Cześć to mój pierwszy post na forum.

Czy ktoś rozwiązał ten problem z odpalaniem i brakiem reakcji na gaz? Mam Merivę 1,7 cdti od miesiąca i to mi się zdarzyło 1 raz. Nie mogłem jej odpalić, wcześniej byłem w sklepie 15 min jazdy. Postała jak wróciłem dobre 30 min i nie chciała już odpalić, trzeba było długo się nakręcić. Za którymś razem odpaliła ale chodziła jak czołg i zaraz zgasła po godzinie zapaliła normalnie, sprawdziłem w warsztacie i nie ma błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak się dział aż do wymiany wtrysków ,czasem nie chciała odpalić czasem jak wciskałem gaz zero reakcji,po wymianie ustąpiło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Charlie1702

U mnie znów dziś był ten problem, w przyszłym tygodniu jadę na warsztat, pod uwagę będę brał opcje wtrysków, zaworu Erg i przepustnicy. Ale ten problem pojawia się jeśli ślinik jest ciepły i samochód trochę postoi, to dopiero nie mogę jej zapalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził sprawdzić db czujniki temperatury. Być może któryś jest walnięty i pokazuje cały czas niską temperaturę i na ciepłym silniku nie odpala przez zbyt bogatą mieszankę. Błędu nie wywali wtedy bo wartość jest w dopuszczalnym zakresie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Charlie1702

Ok dzięki też to wezmę pod uwagę, jak już wcześniej mówiłem problemem zajmę się w przyszłym tygodniu. Jak naprawię dam znać co było przyczyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności