Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem/pedałem gazu


Gość daroguru

Rekomendowane odpowiedzi

Mi dzisiaj ponownie pojawił się problem z odpaleniem na ciepłym silniku. W lato nie było problemu, ale na wiosnę pojawiało się w podobnych temperaturach co dzisiaj (około 10stopni). Raz jak mi odpalił, ale obroty jałowe były w okolicach 500/min i nie reagował pedał gazu dotknąłem jednej wiązki kabli i wszedł na normalne obroty jałowe. Po tym jeden elektryk stwierdził, że może to być wiązka kabli do wymiany, bo tam jest jakiś żel do izolacji i może coś być z nim nie tak, już nie pamiętam co dokładnie, bo to było kilka miesięcy temu. Trzeba było sprawdzić ponownie i właśnie dzisiaj tak zrobiłem. Przy jednej wiązce jakby zaczął reagować. Boję się tylko wymieniać w ciemno całej wiązki, bo w ASO powiedzieli że to kosztuję prawie 2tyś. Może po prostu jakiś kabel gdzieś nie styka. Ta wiązka, która reagowała na ruszanie wchodzi pod plastikową osłonę silnika w pobliżu korka wlewu oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Miałem podobne objawy, często po przejechaniu dłuższego odcinka trasy i krótkim postoju (tak ok 20-30 min) samochód nie chciał odpalić. Gdy już silnik załapał to przez kilkanaście sekund nie reagował na pedał gazu (tak jakby chodził nie na wszystkie cylindry). W salonie opla po teście przelewowym wtrysków mechanik stwierdził, że na 99% leje 2 i 4 wtrysk. Z taką diagnozą pojechałem do mechanika, który zajmuje się tylko dieslami. Ten sprawdził wtryskiwacze na profesjonalnym stole i stwierdził, że są w porządku. Przyczyną ciężkiego zapłonu okazały się natomiast uszkodzone uszczelniacze wtryskiwaczy. Przejechałem już 1000 km od naprawy i na razie wszystko gra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam

mam ten sam problem, dwa razy mi się to przytrafiło. Auto zapaliło cięzko, potem wskoczyło na obroty 500 obr/min i nie reagowało na pedał gazu. mechanik twierdzi, że to może byc uszkodzony sterownik silnika. Ale jakoś mu nie wierzę. Co myslicie o teori mojego mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak stwierdził??

Odczytał błędy??

Wyżej jak czytałeś masz kilka opcji do sprawdzenie

Może nic nie trzeba wymieniać tylko przeczyścić EGR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak stwierdził??

Odczytał błędy??

Wyżej jak czytałeś masz kilka opcji do sprawdzenie

Może nic nie trzeba wymieniać tylko przeczyścić EGR

 

 

zczytał jakiś bład sterownika, EGR był czyszczony pół roku temu, uszczelniacze wtryskiwaczy wymieniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Charlie1702

Witam ponownie. Rok temu miałem podobny problem i znów powrócił po czyszczeniu zaworu EGR. Auto ciężko jest zapalić,na ciepłym silniku, albo podczas jazdy gaśnie. Auto było u 3 mechaników i problem jest nie rozwiązany. Wymieniony był zawór wysokiego ciśnienia paliwa na oryginał Denso i tak to nie rozwiązało problemu. Usterki dzieją się okresowo tzn. że tydzień auto śmiga bez problemu, a następny tydzień gaśnie i nie chce zapalić. Podejrzany był moduł zapłonowy albo czujniki temperatury, ale je sprawdzono i są ok. Naprawdę proszę o jakieś podpowiedzi, bo już nie wiem jaka może być tego przyczyna. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności