Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem/pedałem gazu


Gość daroguru

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariuuss

Od kilku dni mam problem z odpaleniem Merivy 1,7 cdti. Jak zapali to ledwo, ledwo. W tym momencie ma niskie obroty ok 500obr/min i wogóle nie reaguje na pedal gazu. Proszę o inf jeśli ktoś wie co może być tego przyczyną. Mechanik podpiął pod komputer i nie znalazł błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Charlie1702

Koledzy problem mam rozwiązany, nie obyło się bez wizyty w ASO Opel. Po podpięciu autka zaraz pojawił się błąd P0093, który został zarejestrowany rok temu. Panowie mechanicy stwierdzili, że jest to wina zaśniedziałych wiązek kabli do których dostała się wilgoć i to było główną przyczyną, że auto wariowało. Zalecona była wymiana za 3 tys.?! Zrezygnowałem. Wyczyszczono je i auto śmiga dalej. A co do błędów że niby się nie wyświetlają u naszych mechaników to panowie z opla stwierdzili, że takie programy do ogólnej diagnostyki tego nie wykażą. Jeżeli ktoś ma podobny przypadek to zalecam wyczyścić styki kabli nad obudową wlewu oleju. Spryskano je płynem i wydmuchano powietrzem. Skasowano mnie tylko za diagnostykę komputerową 127 zł. Mam nadzieje, że komuś pomogłem. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _michal_

z tą diagnozą zaśniedziałych końcówek w tak "świeżym" aucie to ja bym jej nie przeceniał o ile twoje auto nie jest popowodziowe, masz oryginalne końcówki i auto nie miało poważnej naprawy powypadkowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Charlie1702

michal@ Na pewno nie po powodzi, aczkolwiek samochód lekko był uderzony w przód została wymieniona maska i zderzak tak mi powiedział poprzedni właściciel. Ogólnie jak się szuka auta to wszystkie są perfekcyjne i bezwypadkowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów. Mam identyczne objawy co Charlie1702, już został wymieniony zawór SCV oraz czujnik położenia wału i dalej to samo, gaśnie i problem z odpaleniem. Nie mam pomysłu co dalej, może faktycznie te styki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, naprawdę u mnie problem znów się pojawia i najprawdopodobniej auto idzie na handel. Nie mam siły na wymienienie połowy osprzetu w samochodzie i tak znów świruje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mechanicy stwierdzili, że wtryski leją ( o zgrozo!),były sprawdzane na stole. Czy to faktycznie może być przyczyna gaśnięcia? Dodam, że autko nie kopci, jeździ normalnie. Proszę podsuńcie jakieś podpowiedzi, portfel coraz bardziej szczuplejszy :-(

Edytowane przez slawoj74

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo auto nie kopci, aczkolwiek mogą one być znam podobny przypadek z Land Roverem Freelanderem były uszkodzone uszczelniacze wtryskiwaczy. Mechanik podpowiedział mi dziś że możne być to walnięty czujnik ruchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem ponownie a ASO stwierdzono, że najprawdopodobniej przyczyną jest zawór wysokiego ciśnienia albo wtryski. Zawór mam wymieniony więc sprawdzam wtryski. Zobaczymy co dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Charlie1702

Z wtryskami, czujnikami wszystko jest ok. Rozmawiałem dziś z dobrym elektrykiem i powiedział że na 99% coś się dzieje z komputerem, bo miał kilka takich przypadków i rzeczywiście to było to. Auta śmigają do dziś i zero problemu. Ja w przyszłym tygodniu odstawiam do niego auto na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności