Skocz do zawartości

Diagnostyka Silnika: za 50pln czy 120pln ?


Gość KoYoT77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KoYoT77

1. Pytanie mam może nieco głupie, czy jechać do "Speca" z komputerem /koszt.50pln/ czy umówić się w serwisie Opel na diagnostykę silnika/koszt 120pln/.

2. Interesuje mnie co taka diagnostyka w serwisie może stwierdzić, czy tylko przetestują mi silnik pod kątem elektroniki czy może i mechaniki?

3. Na co uważać podczas wizyty w Serwisie?

4. Czy jeśli zostawiam auto przed wykonaniem jakiejkolwiek naprawy muszą mieć moją zgodę? /bo możne akurat nie mam pieniędzy na naprawę?/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łudź się, w ASO za 120PLN zrobią to samo co mechanik fejsem za 50 (o ile to porządny fejs). Jedyny plus ASO to to ze mają dedykowany do opli fejs, prosto od producenta aut.

taka najprostsza diagnostyka to po prostu podłączenie fejsa i zczytanie błędów, czasem jak się chce mechanikowi również analiza parametrów pracy silnika, nawet "live".

Będą się ciebie pytali w serwisie o zgodę. Zawsze zastrzegaj (i lepiej nawet samemu wyjść z tym) że wszelkie naprawy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z tobą. Można również zastrzec że drobne naprawy do np 100PLN mogą robić bez twojej zgody, ale jak nie znasz mechaników, nie ufasz serwisowi to mogą zawsze coś znaleźć do tych przykładowych 100PLN ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wybrałbym speca z komputerem za 50 zł. najlepiej elektronika albo elektromechanika a ewentualną naprawę zlecić mechanikowi. no i 70 w kieszeni na naprawę jak znalazł.

2. serwis aso przetestuje silnik zarówno pod względem elektroniki jak i mechaniki, kwestia za ile bo podejrzewam że 120 zł to trochę za malo. w serwisie 120 zł to tylko zczytanie błedów.,a każda dodatkowa naprawa to dodatkowy koszt. powiem na swoim przykładzie: umówiłem sie na diagnostykę komputerowa w aso. elektryk wyczytał kilka błedów, wykasował przeczyścił złącza od koputera przejechał się kawałek znowu zczytał błedy i 230 zł poszło. a błedy jak były tak są.

3. przede wszystkim domagać sie dokładnej diagnozy błedów. nie ze np przetarty jest przewód a elektryk powie ze uszkodzony jest czujnik itp. i przy ewentualnej naprawie kto ponosi koszty nie trafionej diagnozy (tzn. jeśli mechanik stwierdzi uszkodzony czujnik a po wymianie okaze sie ze byl dobry i to nie jest przyczyna awarii)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gentacz

A moze lepiej zainwestowasc w op-com koszt na ebay (tutaj w anglii)ok 30 funtow(ok140zlotych)jezeli planujesz autko dluzej uzytkowac,pozdro :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej zainwestowasc w op-com koszt na ebay (tutaj w anglii)ok 30 funtow(ok140zlotych)jezeli planujesz autko dluzej uzytkowac,pozdro :wink:

A ja płaciłem około 120zł w serwisie Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm fakt, że 120pln to koszt diagnostyki jaki mi przedstawili w serwisie. Oczywiście obawiam się wizyty w serwisie bo nie wiem na kogo trafię. Poza tym póki co byłem dowiedzieć się kilku rzeczy ale tak NIEUPRZEJMYCH ludzi dawno nie spotkałem i dałem sobie chwilowo spokój.

 

Nie wiem co do swojej A-H/SW 1.7CDTI 2006r ( podobno oparta elektronika na sieci CAN ) więc nie wiem jaki interface do tego i co z takim interface'm mógłbym zrobić. Może ktoś ma jakieś doświadczenia? coś mógłby zasugerować? Czy jakieś interfac'y z AlleDrogo warto kupować?

 

dzięki za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem jak to sie ma na alegro ale tutaj masz linka z ebaya,od tego sprzedawcy kupilem op-com ,wysyla takze do Polski,cena ok 46 funtow z pezesylka ,no i bedzie smigal na asi h,wiem bo mam :mrgreen: pozdro

 

http://cgi.ebay.co.uk/VAUXHALL-OPEL-DIAGNOSTIC-FAULT-CODE-READER-/330514167869?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item4cf42df83d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wiem jak to sie ma na alegro ale tutaj masz linka z ebaya,od tego sprzedawcy kupilem op-com ,wysyla takze do Polski,cena ok 46 funtow z pezesylka ,no i bedzie smigal na asi h,wiem bo mam :mrgreen: pozdro

 

http://cgi.ebay.co.uk/VAUXHALL-OPEL-DIAGNOSTIC-FAULT-CODE-READER-/330514167869?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item4cf42df83d

 

jee-EBAY-a omijam szerokim łukiem poza tym nawet nie mam tam konta, ale znalazłem coś podobnego cała masa interfac'ów do opli może coś z tej listy?

http://autodiagnoza.pl/in,opel,412.html

a może ktoś się wypowie o tych tanich EUROSCANach? ELM327 w sumie to koszt koło 60pln http://allegro.pl/euroscan-2011-elm327-diagnostyka-po-polsku-elm-327-i1482151857.html ??

 

/edit/

Poza tym gentacz gdzie szukać złącza serwisowego, dobrze znalazłem?

 

schrit10pz.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności