Skocz do zawartości

1.7 cdti Czy ma DPF?


Gość kveldulv

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich.

Tak wiem, że temat na pewno się powtarzał, ale

1: google nie znajduje odpowiedzi na to pytanie - znajduję posty z pytaniem o DPFa w archiwum, ale nie otwiera strony

2. funkcja "wyszukiwanie" na forum zdaje się w ogóle nie działać

A chodzi oczywiście o pytanie - czy astra 1.7 cdti cosmo 100 KM (74 kW) rocznik 2005 posiada filtr DPF. Gdzie można sprawdzać takie rzeczy?

Widziałem stronę http://www.astra.auto.pl/content/view/307/110/, ale tam nie jest to jasno napisane. Gdzieś wyczytałem, że dopiero auto po 2006 roku mają DPF. Czy to prawda?

Chce kupić auto do jazdy głównie w mieście, ale nie tylko. Miasto jest małe, więc w zasadzie korków zbyt dużo nie ma. Więc dla ekonomii chcę kupić diesla. Zależy mi na małych kosztach

Wybrać 1.7 czy 1.9?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.We wnece drzwi od strony pasazera jest tabliczka,w jej lewym gornym lub dolnym rogu jest podana wartosc(liczba w kwadraciku)jesli jest to 0.50 ma dpf jesli wartosc podana jest inna brak dpf-a.Jesli chodzi o ekonomie to przy roczniku 2005moze byc klopot,chyba ze masz pewne zrodlo i auto ma rosadny przebieg np.130-150tys.Silnik 1.9cdti 100KM polecaja mechanicy,1.7cdti rozne opinie.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę ten numer przy następnej okazji. Wnioskuję więc, że na to nie ma zasady i trzeba to ręcznie sprawdzać?

A auto ma ponad 180 tyś km :|

Silniki 1.9 są trwalsze, tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wjedź na kanał czy podnośnik i sprawdź,przy takim przebiegu można spodziewać się wymiany sprzęgła+kola dwu masowego(koszt około 4tys z wymiana)rozrząd na bank,amortyzatory i turbina tez do sprawdzenia.Jeśli auto sprowadzone naprawdę mozna się spodziewać kosztów,wiec jeśli masz możliwość sprawdzenia to koniecznie zrób to.

Pozdrawiam

dodano

 

180tys.przebiegu to niby nie duzo na diesla,ale wiadomo jak to jest na rynku aut uzywanych,dlatego zalecam ostroznosc.Moze poszukaj benzyny np.1.6 z 2008roku kupisz za 25tys-28tys i na bank bedzie mniej klopotow,oczywiscie jesli robisz rocznie 25-30tys.km przebiegu to diesel wskazany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli masz wybierać pomiędzy 1,7 a 1,9 bierz ten pierwszy. Sam jak kupiłem to pierwsze pytanie znajomego to czy mam 1,7 czy 1,9 jak powiedziałem 1,7 to się uśmiechnął i powiedział - dobrze zrobiłeś. Trochę siedzi w samochodach i nie ma dobrego zdania o 1,9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja śledząc forum i nie tylko zauważyłem że posiadacze silników 1,7 jak i 1,9 maja problemy, więc wydaje mi się że z tymi silnikami to jak ze wszystkim co się nazywa rzecz martwa,jak ma się zepsuć to się zepsuje ja osobiście mam 1,9 i odpukać na razie nic się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności