Skocz do zawartości

Zapalił się chceck.Proszę o pilną pomoc


Gość wiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś po pracy odpaliłem auto i normalnie przejechałem około 15km po czym zgasiłem auto i poszedłem do sklepu.Po około 20min i ponownym uruchomieniu auta wyskoczyła ikonka autka z kluczem i silnik wszedł w tryb awaryjny.Auto jest strasznie mułowate.Odczytałem błędy i wyskoczyły takie: 1122, 1550, 1120.Nie mam pojęcia od czego mogę zacząć naprawę.Na forum wyczytałem tylko że to coś z pedałem przyspieszenia ale o co z tym chodzi.Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

P1120 - Sensor 1 pozycji pedału gazu nieprawidłowy sygnał

P1120 - Sensor 1 pozycji pedału gazu za wysoka wartość na wejściu

P1120 - Sensor 1 pozycji pedału gazu za niska wartość na wejściu

P1120 - Korelacja czujników 1-2 pozycji pedału gazu

P1122 - Sensor 2 pozycji pedału gazu za wysoka wartość na wejściu

P1122 - Sensor 2 pozycji pedału gazu za niska wartość na wejściu

P1122 - Korelacja czujników 1-2 pozycji pedału gazu

P1550 - Electronic throttle system in emergency mode (elektroniczna przepustnica w trybie awaryjnym)

 

Zacznij szukać nowego sterownika silnika, objawy wskazują na czujnik położenia gazu/przepustnicy, ale w większości przypadków walnięty jest sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się naprawić, na forum ktoś podawał nawet firmę, która się tym zajmuje.

Wpisz w google: "naprawa sterowników hybrydowych", wyskoczy kilka firm, zadzwoń i zapytaj.

Wymiana wiąże się z czyszczeniem sterownika (dawcy) i programowaniem od nowa immo, i kluczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

spróbuj wpierw:

1.Odłączamy akumulator

2.odczepiamy kable od ECU

3.do ręki bierzemy WD40 i porządnie pryskamy po pinach,

4.wylewamy z wtyczki nadmiar WD40 i czekamy około 5 min

5.Podłączamy kable do ECU

6.Podłączamy akumulator.

 

Sprawdziłem. u mnie zadziałało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz check zapala się jak jadę w korku(nie wiem czy chodzi o temperaturę która jest wtedy wyższa czy o to że auto jedzie praktycznie w jednym zakresie obrotów-czujnik położenia pedału przyspieszenia) Odczytałem jeszcze raz kody tym razem komputerem i zauważyłem jedną rzecz jest duża różnicy napięcia między czujnikiem A i B pedału przyspieszenia.Tzn czujnik A napięcie w granicach 600mV natomiast B 4V.Czy to może wskazywać na uszkodzenie czujnika położenia pedału przyspieszenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadne WD40

jak juz to kontakt spray do stykow i instalacji

WD40 nie przewodzi napięcia, usuwa nalot powstający w procesie utleniania metal, a tak z ciekawostek... powstał w latach 50 by chronić elementy rakiet przed korozją. A więc... czemu nie ;) do usunięcia nalotu na pinach moim zdaniem się nadaje.

 

Nie wierzyłem; spróbowałem; działa :)

Edytowane przez bialy512

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik położenia pedału gazu. wymiana sterownik nie należy do najtańszych a jeżeli masz szczęście to tylko czujnik wysiadł. Może spróbuj z kimś zrobić podmiankę żeby sprawdzić? i sprawdź przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności