Skocz do zawartości

Zapalił się chceck.Proszę o pilną pomoc


Gość wiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podmieniłem dzisiaj pedał gazu wprawdzie nie taki sam jak mój ale po podłączeniu działał a check nadal się palił i wywalał te same błędy.Warsztaty rozkładają ręce twierdząc że należało by wymieniać wszystko po kolei od najtańszego.Ja natomiast wymontowałem dziś sterownik na oko wszystko z pinami ok natomiast sterownik ostygł po wymontowaniu i podłączyłem go z powrotem.Odpalam silnik i check zgasł auto zostawiłem na jałowym po około 5 minutach znów się zapaliła kontrolka check.Czy może to wskazywać jednak na walnięty sterownik.Dodam jeszcze że jak auto ostygnie to kontrolka się nie pali aż do momentu jak się dobrze zagrzeje tzn(temp.90stopni a do tego musi też być ciepło na dworze lub jazda w korku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Postanowiłem kupić używany sterownik razem z pętlą immobillaizera oraz pestką kluczyka.Jak tylko dojdzie do mnie to zabieram się za podmiankę. Mam tylko jedno pytanie czy trudno jest wymienić tą pętle immobilaizera na stacyjce i czy trzeba demontować samą stacyjkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz walnięty sterownik, szkoda szukać i wymieniać wszystko. Przy tych błędach które podałeś 99% przypadków to sterownik.

 

Odradzam wymianę w ciemno. Należę do tego 1% gdzie nie sterownik siadł tylko potencjometr przepustnicy, za chwilę się okaże, że sterownik jest ok i będą jaja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś też dokładnie te wszystkie błędy czy tylko ich część ? Które ?

 

Błąd czujnika położenia pedału gazu, błąd czujnika położenia przepustnicy, przepustnica w trybie awaryjnym to te co pamiętam :) A sam sterownik każdy dobry elektryk jest w stanie sprawdzić i od tego bym zaczął przed wymianą bo tania zabawa to nie jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie napisałem że ma wymieniać sterownik tylko że ma walnięty :) A co zrobi tego to ja już nie wiem, ja też bym najpierw sprawdził bo samo sprawdzenie nic nie kosztuje, tylko już później naprawa jak się okazuje że jest zepsuty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje błędy to 1120 1122 i 1550 występują tylko na gorącym silniku.Jak auto ostygnie to check gaśnie.A do tego zrobiłem mały test tzn: silnik zagrzany check się pali, na biegu wymontowuje sterownik kładę z dala od silnika aż ostygnie następnie podłączam i check się nie pali, mija dosłownie 5minut zapala się ponownie.Więc z tego co widzę to po prostu check zapala się za każdym razem jak sterownik się zagrzeje, sprawdziłem to chyba z 10 razem i za każdym było tak samo.Więc jak myślicie czy moje przypuszczenia mogą być słuszne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, ewidentnie sterownik. W Z16XE jest przy bloku silnika i stąd po nagrzaniu masz takie problemy, ewidentnie wskazuje na sterownik. Mogłeś go sprawdzić a potem ewentualnie zdecydować się na naprawę, ale wybrałeś inny wariant, będziesz miał na zapas ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup kompletnego sterownika ze względu na cenę udało mi się dostać kpl.sterownik za 500zł a z tego co pytałem po firmach zajmujących się regeneracją sterowników to ceny oscylują w granicach od 350 do 700zł w zależności jak bardzo jest uszkodzony sterownik.Mam tylko pytanie czy wymiana tej pętli od immo na stacyjce jest trudna i czy trzeba przy tym wyjmować stacyjkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności