Skocz do zawartości

Problemy z meriva 1,7 CDTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem juz wczesniej ze zczytana bład numer 8002 i prosze o pomoc on jest tylko na zimnym silniku a cieplym jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, moja Mery znów w serwisie. Okazało się że ubywanie płynu chłodniczego jest dość poważne i co gorsza powszechne w tych silnikach. U mnie nieszczelność w okolicach kopuły silnika powoduje wyrzucanie na zewnątrz z lewej strony. Trzeba zdjąć akumulator i wiele innych rzeczy żeby się tam dostać, panowie walczą i chcą uszczelnić . Dodatkowo chyba z zimna skruszył się przewód gdzieś być może w przepuście 1 z 2ch w tylnej klapie , nie działa ogrzewanie szyby, a wymiana spalonego bezpiecznika 30stki z przedziału silnika odpowiedzialnego za to ogrzewanie, powoduje dziwne objawy.Rado zaczyna samo grać, naciśnięcie na panelu ogrzewania tyłu powoduje przygasanie świateł. Albo nie ma masy znów albo jest zwarcie - szukają. Jakaś masakra, żeby w dobie challangerów takie pierdoły się działy. jestem rozczarowany pseudo inżynierami Opla, bo to w fazie projektowania i produkcji zaniedbano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość mazepka87

witam .mam taki problem z oplem.podczas jazdy auto straciło kompletnie moc pokazal sie siwy dym auto mi zgaslo i nie moge go odpalic.po sprawdzeniu poziomu oleju w silniku na miarce bylo zero choc niedawno byl dolewany i wszystko bylo w porzadku.teraz silnik tak jakby sie zablokowal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.teraz silnik tak jakby sie zablokowal.

nie żebym kogos straszył, ale wygląda to tak jakby sie zatarł silnik...

 

pokazal sie siwy dym auto mi zgaslo i nie moge go odpalic.po sprawdzeniu poziomu oleju w silniku na miarce bylo zero

bardzo prawdopodobne że rozleciało się turbo, wywaliło olej i gotowe...

 

tu pomoże ci tylko serwis i sprawdzenie silnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Merivka 17cdti

Witam wszystkich :) Mam pytanie: Czy w silniku 1,7cdti 100Km występuje uszczelka pod miską olejową? Bo gościu przed chwilą w sklepie powiedział mi ze to tylko na klej marki Victor Reinz za 25 zl. Czy miał rację? Dajcie znać bo mi troszkę cieknie na chodniczki a muszę to zrobić. Mam wszystko juz pokupione olej mobil super 3000 5W30- 150zl, filtr oleju 25zl i powietrza 26zl. Możecie dać również mi małą opinie czy dużo dałem czy mało. Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mobil super 3000 5W30- 150zl, filtr oleju 25zl i powietrza 26zl. Możecie dać również mi małą opinie czy dużo dałem czy mało

filtr oleju i powietrza cena jak najbardziej ok..

Ale za olej dałeś trochę za dużo, jak na ten olej..

 

Czy w silniku 1,7cdti 100Km występuje uszczelka pod miską olejową?

nie miska jest na klej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie odpalania rano w merivie 1.7 cdti 100km jakby chodziła przez chwile na trzy gary po prostu trzesie i buja i po paru sekundach dopiero wskakuje na prowidłową prace. przebieg niby 160000 koło dwumasowe wymieniałem wraz z sprzegłem jakies 4 miechy temu i ten problem wystepuje teraz, gdy temp. jest niska. i jeszcze dziwnie buczy przy przyspieszaniu w przedziale 1500-2100 obr/min najbardziej odczuwalne na 3-4 i 5 biegu zadnych błedów nie ma metodą gaz hamulec. Z góry dziękuje za odpowiedż

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie odpalania rano w merivie 1.7 cdti 100km jakby chodziła przez chwile na trzy gary po prostu trzesie i buja i po paru sekundach dopiero wskakuje na prowidłową prace. przebieg niby 160000 koło dwumasowe wymieniałem wraz z sprzegłem jakies 4 miechy temu i ten problem wystepuje teraz, gdy temp. jest niska. i jeszcze dziwnie buczy przy przyspieszaniu w przedziale 1500-2100 obr/min najbardziej odczuwalne na 3-4 i 5 biegu zadnych błedów nie ma metodą gaz hamulec. Z góry dziękuje za odpowiedż

 

Do sprawdzenia świece żarowe, choć podejrzewam, że również bez sprawdzenia wtryskiwaczy się nie obejdzie. Próba przelewowa do zrobienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia świece żarowe, choć podejrzewam, że również bez sprawdzenia wtryskiwaczy się nie obejdzie. Próba przelewowa do zrobienia.

dzięki za odpowiedz jutro sprawdze świece a pozniej wtryski. Jeszcze jedno a tą próbe przelewową to jak robią mechanicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności