Skocz do zawartości

Problemy z meriva 1,7 CDTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mozna cos ztym zrobic

Są specjalne kleje przewodzące ktorymi to naprawisz

np: http://cyfronika.home.pl/kleje_przew.htm

a tu masz dość obszerny temat naprawy ogrzewania szyby:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic384206.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to już po diagnostyce w serwisie opla.

Podaję co wyszło:

błąd P0115

błąd P1500 (nie mogę znaleźć tych błędów) pomożecie?

przekładnia kierownicy do wymiany

sprężyna prawy przód pękła

kolumna kierownicy do wymiany

luz przegubu wew prawy łączniki

wybierak i mieszki przy biegach do przesmarowania

łączniki

łożysko w kolumnie macpersona

wyciek między łączeniem silnika ze skrzynią biegów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0115 Czujnik temperatury silnika co do P1500 to tez nie wiem ale 1501 / 1502 i 1503 to Immobilizer

sporo tego i sporo kasy na wyprostowanie tego zawsze tak jest że niby igła tylko że bez czubka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd P1500 (nie mogę znaleźć tych błędów) pomożecie?

P1500 - Vehicle Speed Sensor Intermittent

czyli Czujnik prędkości pojazdu ?

ale tego nie jestem pewien na 100% moze ktos powierdzi ?

 

P0115 - czujnik temperatury płynu chłodzącego

z tego co doczytalem to taki błąd może silnik załapać przy uszkodzonym termostacie - jak się nie dogrzewa lub przegrzewa to ECU odczytuje to jako błąd czujnika temperatury.

 

A ty chyba chciałas wymieniac termostat ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiatam .

 

13,04,2010 wymieniałem rozrzad i olej, płyn chłodniczy wszystkie możliwe filtry razem z paliwowym , zrobiłem całe przednie zawieszenie bo coś mocno stukało i mniebardzo denerwowało. Hm po przejechaniu 500km był spadek mocy nie mogłem przyspieszyć motorem szrpało jak niewiem jak odkreciłem korek wlewu oleju to leciały spaliny , na uszczelnieniach przy wtryskiwaczach pojawił sie wyciek oleju. Byłem w serwisie opla na Żliborzu w WARSZAWIE powiedzilei ze padł jeden cylinder tłok wtrysk ale ze spaliny szły z wlewuoleju nie zauważyli. Jechałem jakies 40km na 3 cylindrach max 70km/h musiałem jakoś dojechac do domu dzieliło mnie 400km he. Mechanik ktory robił z rozrzadem mowił ze to dziura w tłoku lub wypalona dziura. Okazało sie że tłok pęknął . Jaka przyczyna może być pęknietego tłoka?? szukam po necie i w google ale nie umiem znaleść odpowiedzi na moje pytanie. zawory były proste psek był dobrze założony czy to wada fabryczna ISUZU??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żadna wada fabryczna isuzu bo te silniki takowych praktycznie nie posiadają... albo przypadek że pękł akurat wtedy albno mechanik coś spartolił przy wymianie rozrządu jednak i bardziej bym w te stronę szedł....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardziej poszedłbym w stronę dostającego się do dolotu oleju np z turbosprężarki lub przez odpowietrzenie skrzyni korbowej. Ewentualnie nieprawidłowo działającego wtryskiwacza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiecie co moze cykać w silniku na biegu jałowym z kad to cykanie sie bierze czy tak powinno być?? A jak wyłącze silnik to coś po chwili też cyknie ale bardziej głośno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm kiedyś miałem falujace obroty ale ustały po wymianie uszczelki pod głowica i wstawienie nowego tłoka . Był tak samo czyszczony EGR i wymiana rozrzadu. Może bardzo minimalne sa te skoki obrtów jak sie dobrze przypatrze to je widac ale bardzo musisz sie wpatrzeć. A gdzie sie znajduje ta przepustnica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności