Skocz do zawartości

Problemy z meriva 1,7 CDTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość xxxpakoxxx

Hej

 

Też miałem ten problem z gasnącym silnikiem. (auto odpalało idealnie jak było ciepłe lub ciepło na dworze typu 15 stopni) teraz jak przyszła buba to na pewno rano odpala i gaśnie lub jak jest troszkę cieplej to odpali i obroty falują. Za to wszystko jest odpowiedzialny zawór dawki paliwa który znajduje się w pompie wtryskowej. Cena samego zaworu to koszt 603zł z przesyłka z allegro.

http://allegro.pl/item836995515_zawor_scv_denso_mazda_6_opel_nissan.html

 

P.S

Jeśli jest nawet jakaś świeca walnięta w oplu to kontrolka się zapala .Sam nie potrzebnie wymieniłem świece .

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

mój problem z silnikiem 1.7 CDTI 74kw ISUZU 2005r jest następujący:Po uruchomieniu silnika gdy jest zimny w trakcie jazdy słychać rytmiczne takie stukanie zwiększające się wraz z obrotami silnika .odgłos można porównać do takiego tyrkotania. Objawy te ustępują po przejechaniu około 4-5km kiedy silnik zaczyna się rozgrzewać Następne uruchomienia i jazdy bez zarzutów.Jeżeli koledzy spotkali się z tym problemem proszę o rade. Występuje to tylko na zimnym silniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareknbr, tak spotkali wystarczy dobrze poszukac kolego na forum problem jest w merivie, astrze i corsie... co dokłądnie powoduje to stukanie nie wiadomo, ale nie nalezy się tym przejmowac tylko jeżdzić ten typ tak ma chyba po prostu...

 

jesli by ci sie chcialo z tym walczyć to na pewno nie zalezy to od luzów zaworowych ani rozrządu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareknbr, tak spotkali wystarczy dobrze poszukac kolego na forum problem jest w merivie, astrze i corsie... co dokłądnie powoduje to stukanie nie wiadomo, ale nie nalezy się tym przejmowac tylko jeżdzić ten typ tak ma chyba po prostu...

 

jesli by ci sie chcialo z tym walczyć to na pewno nie zalezy to od luzów zaworowych ani rozrządu...

czy to tez tyczy sie silnikow benzynowych? W 1.6 16V mam ten sam problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie czy w Merivie zawsze dlugo sie nagrzewa tylna szyba bo umnie dlugo to trwa czy to normalne?? A z tylna wycieraczka tez mam problem zatymuje sie w różnych miejscach to mnie wkurza. I waszym zdaniem wymienić na nową listwe kierowniczą (maglownice) czy regenerowana ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I waszym zdaniem wymienić na nową listwe kierowniczą (maglownice) czy regenerowana ??

Wsadzić zregenerowaną przez dobra firmę albo po fabrycznej regeneracji... niczym taka od nowej nie odbiega jakością i powinna także posiadać normalną gwarancję...

A na fabrycznie nowa po prostu szkoda takich pieniędzy jakie za to chcą bo i tak w końcu sie rozleci....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w Merivie zawsze dlugo sie nagrzewa tylna szyba bo umnie dlugo to trwa czy to normalne

Chyba troszke aNORMALNE :) u mnie dość szybko sie nagrzewa, sprawdz czy

wszystkie sciezki przewodza, czy czasami nie sa ktores uszkodzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności