Skocz do zawartości

Problemy z meriva 1,7 CDTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

nie kręcić wysoko na zimnym,przed zgaszeniem chwilę odczekać co by turbinka odpoczeła i dobre paliwa,ja leje tak zwane prmium typu verwa

klakson może spawdz bezpiecznik

co do świateł to może krańcówka

;/ a gdzie masz z tyłu światła bo u mnie nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

odplac p zgasnieciu kontrolki świec... na zimnym najlepiej nie przekraczać 2500 obrotów, po jeżdzie zaczekac 1-2 minuty aż turbina porządnie się ochłodzi i tyle....

 

Acha i unikac ruszania po piskach i gwałtownego przyspieszania na pierwszym i drugim biegu, bo tak szybko jak zbiera się cdti tak prędko dwumasę będziesz wymieniał....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista wyglada następująco:)

≈szuflada pod siedzniem pasażera nie chce się schować

≈popielniczka nie chce się chować

≈światła w środku nad kierowca nieprzygaszają się automatycznie tak jak tylnie tylko świeca cały czas

≈klakson nie działa

 

rady jak uruchamia się i kończy pracę silnika

 

 

A więc tak po mojemu :

-szuflada -nie ma bata coś gdzieś musi wadzić ,oglądnij ją dokładnie z każdej strony

 

-popielniczka- wyciągnij i zobacz czy kable od zapalniczki gdzieś nie wadzą , ew. przesmarować trzeba te ala "zawiaski" od zapalniczki które ją składają przy zamknięciu

 

-światła w środku- odłącz kleme na chwilę- pewnie za długo miałeś drzwi otwarte i nie zgasiłeś ośw.( jak się za długo świeci potrawi powariować)

 

-klakson- bezpieczniki oblukaj

 

-co do uruchamiania i jazdy to tak jak koledzy wyżej- mądrze prawią

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:wink: a gdzie masz z tyłu światła bo u mnie nie ma

chodzi mi o światła w kabinie nad pasażerami
ja ma tylko z przodu na tyle nic nie mam właśnie się dziwiłem że ciemno tam

może ktoś jaką fote podesłać jak to wygląda??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur... to moja jakaś bidna bo nie ma takich lampionów,a przez te ciemne szyby to już masakra z tyłu wieczorem

dzięki muszę pomyśleć o takich,szczegulnie że dziecko w drodze to się przyda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam,

 

mam problem z błędem 0380 z tego co rozkodowałem ten błąd to problem tkwi w świecach żarowych lub układzie grzewczym, świece sprawdziłem i są ok, wymieniony został termostat bo trochę słabo się rozgrzewał, ale niepokoi mnie to, że jak wskazówka od temperatury zaczyna iść w górę to zapala się auto z kluczykiem, na kompie sprawdziłem błąd 0380. Czy ktoś może miał taki problem i wie co może być przyczyną.

 

Pozdrawiam,

qba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam. Merivą jeżdżę od 3 miesięcy. Silnik 1.7 CDTI, rok produkcji XII 2003.

Od kiedy przyszły mrozy zaczął się mój problem. Miałem kilkakrotnie problem z odpaleniem silnika ale udawało się ruszyć. Teraz pojawia się przy odpalaniu taki wskaźnik ze "sprężyną" miej więcej w centralnym miejscu "zegarów". Podczas jazdy zdarza mi się, że silnik gaśnie na wolnych obrotach lub podczas hamowania. Zdarza się to nawet kilkakrotnie podczas krótkiej jazdy. Ale potem przekręcam kluczyk i auto bez problemów odpala. Dzieje mi się tak od około tygodnia. Co to może być. Czy świece do wymiany, czy no właśnie lista pomysłów mi się kończy. Ile może kosztować ewentualna naprawa, bo w przyszłym tygodniu chcę wybrać się do mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności