Skocz do zawartości

Wskaźnik temperatury na desce => termostat => pompa wody/zapchany układ chłodzenia/wentylator => ?


Gość avirem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość soltek 225

witam

mam podobny problem

zakupiłem meriwke i wskazówka temperatury podczas jazdy lezała (nic nie pokazuje)

ale jak ustałem to urosła do 90 ,tylko jak rusze to ona wedruje odrazu na dół

wymienili m dzisiaj cały rozrząd (komplet)

i odrazu termostat (GETZA) i jest to samo odrazu odrazu zaczyna sie grzać (nagrzewać chłodnica)

w kabinie zimno

czy trafiłem na uszkodzony termostat ?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość slawek300

witam.mam podobnie.

Po niedawnym zakupie autka wyszlo ze walniety termostat.na postoju wskazowka idzie na 90 st podczas jazdy bardzo szybko opada.Wymiana rozrzadu z pompa i termostatem -stary termostat otwiera sie w okolicy 50 st - dalej lipa - zimne powietrze z nagrzewnicy - waz cieply powrot zimny- odpowietrzenie ukladu, niby troche pomoglo cieple powietrze juz pojawilo sie w kabinie ale szalu niebylo- dodajac gazu organoleptycznie czulem cieplejsze powietrze po czym znowu sie ciut ochladzalo. kolejna wymiana termostatu tym razem na firmy wahler -( tego juz sprawdzilem w garnku przed wsadzeniem bo montaz troszke kosztuje, otwarcie przy ok 94 st) - kurcze ku mojemu zdziwieniu dalej dupa - w kabinie juz cieplo choc wydaje mi sie ze powinno byc cieplej ale podczas jazdy wskazowka lezy. co zauwazylem zaraz po wymianie ladnie szla w gore, opadla po czym znowu ladnie szla w gore ale po dluzsze jezdzie na postoju juz tak ladnie niewstaje jak zaraz po wymianie. dodatkowo jak wylacze silnik na okolo 30 sek i przekrece kluczyk to wskazowka sie podnosi

pytanie co dalej? moze gdzies jeszcze powietrze np w okolicy czujnika temp? pokrywka termostatu raczej tutaj nie gra roli bo termostat siedzi w bloku planuje jeszcze przeczyscic uklad bo autko mialo walnieta uszczelke i bylo troche oleju w ukladzie

jutro podskocze zobaczyc co ecu pokazuje

 

jakies sugestie? pomysly-?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz układ chłodzenia trochę zaklejony majonezem (nie do końca wypłukany układ chłodzenia) ale to nie tłumaczy wskazówki temp. chłodziwa, może trochę opadać podczas jazdy - przepływ przez nagrzewnice i odbiór przez ciepły nawiew, ale nie powinna leżeć na zerze. Sprawdź czujnik na zegar (powinien być 1 pinowy) i przewód z czujnika do zegara, pryśnij czymś na styki może pomoże (zaśniedziały styk)

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafałgrzegorz w Z16SE jest jeden czujnik na zegary i ecu -dwupinowy

No to tym bardziej bym przewody obejrzał, gdzieś się muszą rozdzielać i tam może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności