Skocz do zawartości

Diagnoza usterki- układ chłodzenia


Gość gumbi_piast

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gumbi_piast

kostki w sumie żadnej nie wypinałem z tego co pamiętam, ale pod wszystkie czujniki posprawdzałem po dwa razy, co do rozrządu jest ustawiony na cechy, więc nie powinno być pomyłek, tym bardziej, że przed odpaleniem, próbowałem obracać nim, by sprawdzać czy nie ma kolizji i było ok.

Dlatego pierwsze co to chodzi o doprowadzenie paliwa tylko nie wiem jak to sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość harnas1515

Jest temat o tym jak sprawdzić pompę.

Kacper to sprawdzał dokładnie.

Wystarczy podać prąd na przekaznik (w.skrzynce pod maską)

Z telefonu linku nie podam..

 

 

To czy jest paliwo to można sprawdzić na listwie wtryskowej.

Jest zaworek taki jak przy kole.

I na nim możesz sprawdzić ciśnienie paliwa.

Jeśli go tam nie ma po przekreceniu zapłonu to już nie masz po co kręcić rozrusznikiem.

Jak nie masz cisnieniomierza to wcisnąć maszynie i paliwo, znaczy ciśnienie zejdzie.

Potem przekreć zaplon i ciśnienie odrazu powinno być uzupełnione.

Wiec wcisniesz ponownie i będziesz wiedział.

 

Ale.lepiej wiedzieć jakie jest ciśnienie. Bo przy małym i malejącym to pompą jest uszkodzona i nadaje się do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gumbi_piast

Witam ponownie lecz już z innym nastawieniem :rotfl::jupi:

 

Sinterka odpala, ogrzewanie działa, autko się nie grzeje, więc cały problem był w wadliwej pompie wody.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc i poświęcony czas :beer:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość gumbi_piast

Dziś po ciężkich bojach i dłuuugim okresie oczekiwania na rozpatrzenie gwarancji na pompę wody firmy SKF, która w tym poście gra główną rolę w końcu zakończona.

 

REKLAMACJA ZOSTAŁA ODRZUCONA

 

Producent nie doszukał się wady fabrycznej, a jedynie lekko pordzewiałe elementy, a w opisie odrzucenia reklamacji nie zamieszczono nawet zmianki o tym, jak to wirnik może swobodnie poruszać się na wale.

 

Jak dla mnie to wada oczywista, ale jak widać dla innych nie, i czy w takim razie warto przepłacać??

Pozostawiam tą odpowiedź każdemu z osobna.

Pozdrawiam i zamykam temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności