Skocz do zawartości

Zapocone wtryski


Gość golden2912

Rekomendowane odpowiedzi

uszczelki pod wtryskiwacze sa jednorazowe .. nie zakłada sie je po raz drugi w żadnym wypadku .. co znaczy, że są OK .. są odkształcone .. nie odkształca sie znów pod tym samym momentem .. co najwyżej pod większym .. a to może skutkować innymi problemami.

Jezeli mechanik mówi Ci, że miedziane uszczelki, które są odkształcone plastycznie sa OK .. to jedyna moja rada .. zmień mechanika .. bo niewielka naprawa bedzie skutkowała w przyszłosci .. większą. i droższą.

Jezeli mogę Ci coś radzić .. jezeli on rzeczywiscie nie wymienił uszczelniaczy wtryskiwaczy na nowe ... zrób to, albo karz mu to zrobić. Widziałem juz zatarte przez to silniki. Taka konstrukcja silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość golden2912

generalnie za kazdym razem polecem sprawdzanie u autoryzowanych punktow naparw wtryskow- typu BOSCH lub inne - oni dysponuja pewnywmi czesciami ale sie nie chwala tym w zaden sposob...

bynajmniej mialem zlamany trojnik bezposrednio przy wtrysku i w aso chcieli za koplet ~240zl!! na wszystkie wtrsyki + przwdoy przelewowe a w krakowie u BOSCH GLADYSEK za jeden ttaki trojnik dalem 10 zl ! o uszczelke akurat nie pytalem ale trzeba szukac takic h psecow wktozy sie tym zajmuja i bedzie taniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

posiadam problem ze swoim wtryskiem, podczas gdy auto nabierze temperatury zaczyna wydostawać się olej (zdjęcie).

post-42839-0-85541200-1393957453_thumb.jpgpost-42839-0-85541200-1393957453_thumb.j

Pytanie: czy wystarczy wymienić uszczlnę (numer 26) czy lepiej oddać caly wtryskiwacz do sprawdzenia.

 

Uszczelniacz 26 ma nr 97305715

Edytowane przez radziq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

wymień uszczelniacz .. dokładnie wyczyść wtryskiwacz (bez wyciagania) .. załóż uszczelniacz i dokręcaj powoli naprzemiennie śruby po kilka Nm, aby uszczelniacz Ci się nie przesunął .. moment dokręcenia 24,5 Nm i bedzie sucho :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Czyli tylko wymiana uszczelniacza "26" załatwi sprawę? :-) A krzykneli mi w serwisie 200zł za diagnoze...

Tak, koszt w ASO ok. 90zł/szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu Karkonowska - UWAGA!!! 250zł koszt wymiany tego uszczelniacza :rotfl: + oczywiście uszczelniacz "26" - 92zł

Edytowane przez radziq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek_1990

Witam. Po wymianie UPG zrobiłem z 4 tys i zauważyłem że po wymianie dwóch uszczelek nr 26 na nowe jedna zaczeła znowu lać. Co może być powodem? Źle dokręcona uszczelka przez mechanika ( złym momentem) ? Samo uszkodzenie uszczelki ( uszczelka jakiś zamiennik nie orginał z ASO ) ? Czy jakiś inny powód? Dodam jeszcze żę jak się auto nagrzeje do 90 stopni mam wrażanienie że chodzi głośniej, także wtryskiwacz ( ten gdzie jest na nim lejąca uszczelka) po dotknięciu i dociśnięciu paluchem wyczuwam drgania mocniejsze niż na pozostałych 3 innych wtryskach. Dodam że uszczelki nr 22 (miedziane) zostały wymienione na każdym wtrysku po zrobieniu UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności