Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam zamiar wymienić sprężyny na tyle Astry G kombi - sprężyny normalne. Będę wymieniał każdą stronę osobno.

I teraz moje pytanie: czy w trakcie wymiany muszę ścisnąć sprężynę ? czy po zdjęciu amortyzatora i opuszczeniu belki po jednej stronie, sprężyna tak się rozpręży, że można ją będzie spokojnie wyjąć, a nie wyskoczy mi w twarz ?

ktoś z praktyków może podpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam kombi f. wymieniałem sam. podnosisz dość wysoko by zawieszenie samo wisiało i sprężyna nie stanowi problemu również przy zakładaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę wymieniał każdą stronę osobno.

Źle. Utrudnisz sobie życie.

czy w trakcie wymiany muszę ścisnąć sprężynę ?

Nie.

czy po zdjęciu amortyzatora i opuszczeniu belki po jednej stronie, sprężyna tak się rozpręży, że można ją będzie spokojnie wyjąć, a nie wyskoczy mi w twarz ?

Nie do końca, bo druga strona będzie prężyć i mocno utrudniać - możesz nie dać rady wyjąć.

ktoś z praktyków może podpowiedzieć ?

Odkręcasz amortyzatory od belki - oba. Podnosisz jedną stronę i pod próg tuż obok lewarka dajesz kobyłkę/klocek/pustak...

Podnosisz drugą stronę jak pierwszą.

Naciskasz nogą na koło (dobrze jest zaciągnąć ręczny) i obie sprężyny spadają na ziemię.

Druga osoba celuje nowymi sprężynami na miejsce gdy ty naciskasz koło. Potem opuszczasz auto odwrotnie do podnoszenia... 20 minut i po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za odpowiedzi. spróbuję zrobić jak ArKos opisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem jak ArKOs opisał i wszystko poszło bezproblemowo. Dzięki za podpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kola I
      Witam, w swojej Astrze mam, a raczej mialem (rozsypal sie) rezystor wentylatora chlodnicy na 3 piny (ten ze spiralka z drutu). Po zakupie samochodu okazalo sie, ze wentylator zalacza sie dopiero przy 106 stopniach na najwyzszy bieg, a wiec nie dziala pierwszy bieg. Z poprzedniej astry, ten sam model i silnik mam sprawny rezystor ceramiczny tylko ze wtyczka jest na 4 piny, czyli ma 3 biegi. I teraz pytanie, czy da sie zamontowac ten rezystor i zrobic tak zeby auto mialo 3 biegi wentylatora ? mam op coma jak cos. Nie moge znalezc schematu elektryki, zeby sprawdzic dokad ida kable od rezystora i zobaczyc czy bedzie w mojej obecnej astrze mozliwosc podlaczenia dodatkowego kabelka. A jesli sie nie da, to czy da sie podlaczyc rezystor ceramiczny, nie podlaczajac jednego kabelka (ktorego?) tak aby wentylator poprawnie dzialal na 2 biegach ?
      Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz
    • Przez Kiawwy
      Witam. Mam problem ze swoją Asią. Po nocy rzuciła palenie. Samochód odpala na 2 sekundy dziwnie wali w silniku i gaśnie. Po odpięciu czujnika wałka rozrządu samochód nie gaśnie, lecz dalej stuka mocno metalicznym głosem. Zauważyłem, że świece są całe zalane w benzynie.
      Sterownik podmieniony, czujnik  położenia wałka podmieniony.
      Opcom pokazuje jedynie błąd przekaźnika pompy paliwa (podmieniony na taki sam), lecz to było już wcześniej i samochód zachowywał się normalnie.
      Błąd egr (egr został wymontowany i wyczyszczony i widać, że pracuje). Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez Marsael
      Cześć. 
      Z racji, że jest to mój pierwszy zakup Opla, a w weekend jadę na oględziny, chciałbym was prosić o informację czy cena w widełkach 7-9 tysięcy za Bertone jest jak najbardziej ok, jeśli chodzi o ten egzemplarz i ogólnie rynek wtórny? W Niemczech oferty nieco droższe. 
      Astra Bertone 1.8 125km - OLX
      Na VIN WOLOTGF071B021448 zerknalem I opłaciłem raporty i nie doszukałem się żadnych bąbli, poza różnicą z datą produkcji z 2003 na olx, a w raporcie 2001, a rejestracja jest w 2003, może błąd omyłkowy sprzedawcy, ale może ktos z was się doszuka czegoś. 
      Dzięki z góry za odpowiedzi i pomoc!
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.