Skocz do zawartości

A12XER pytanie do kolegów z ASO jakie opinie o tym silniku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jest tak. Przed przeglądem dawałem radę przejechać średnio 380-410km na LPG teraz jest to 340-350km. Niby nie wiele więcej ale jak się podstawi planowane przebiegi 30 000km rocznie to już robi się parę groszy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kto z Was orientuje się jaki płyn do chłodnic stosowany jest fabrycznie w Corsach D ? Chciałbym stosować na dolewki taki sam lub o najbardziej zbliżonych właściwościach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowy od GM. Sprzedawany w formie koncentratu. W ASO ok 21 zł za litr. Rozcieńczyć z wodą demineralizowaną w stosunku 1:1

Jestem właśnie po wymianie, trochę zabawy z odpowietrzaniem miałem - odpowietrznik w chłodnicy jest po lewej stronie - biała plastikowa śruba pod wiatrołapem - otwór w pasie przednim na długi śrubokręt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. To może jeszcze jedno pytanie odnośnie pracy silnika, bo to mnie ostatnio bardzo absorbuje. Otóż po przejechaniu około pierwszego tysiąca, podczas pracy silnika na benzynie pojawiło się dosyć głośne i charakterystyczne tykanie (tyk,tyk,tyk,tyk,tyk,tyk).Właściwie gdyby nie ten odgłos to silnik byłby ledwo słyszalny na wolnych obrotach. Czy to normalne zjawisko,czy też wróży jakąś usterkę. To ,że w czasie pracy na gazie słychać jeszcze głośniejsze cykanie to już wyczytałem,natomiast czy to normalne na benzynie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% jest to uroda i typ pracy wtrysków gazu LR. Zrób eksperyment i jak zacznie ci "tykać" to przełącz na samo Pb. Powinno ustać. Nie jest to usterka po prostu ten typ tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% jest to uroda i typ pracy wtrysków gazu LR. Zrób eksperyment i jak zacznie ci "tykać" to przełącz na samo Pb. Powinno ustać. Nie jest to usterka po prostu ten typ tak ma.

Dzięki Marcin2000,ale moje wątpliwości dotyczyły właśnie pracy silnika na Pb a nie na gazie-bo tu sprawę znam.Odgłos przypomina jakby pomiędzy szprychy kół roweru w czasie jazdy włożyć jakiś miękki kijek.

Jednak byłem dzisiaj w serwisie po koncentrat do chłodnicy i wykorzystałem to by zapytać tam o ten odgłos. Ponoć tak pracuje silniczek krokowy w corsie. Do tego dowiedziałem się,że dopóki silnik się jeszcze układa czyli do kilku tysięcy kilometrów przebiegu nie wolno nim jeżdzić ''jak emeryt'', należy go często eksploatować na wysokich obrotach (3000-4000 tys.) by się nie zamulał, bo po dopuszczeniu to tego stanu jest to póżniej sprawa nie do odkręcenia. Od, o tyle bogatszy w nowe wiadomości dzielę się nimi z Wami. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe o tym "zamulaniu" nie wspominali a na ten odgłos to nie silnik krokowy tylko ponoć odgłosy z kolektora wydechowego szczególnie po uruchomieniu rano. Może nagraj filmik, zamieść go i niech nasi forumowi spece się wypowiedzą.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to co prawda mój film,ale coś bardzo podobnego słychać,jak facet najedzie kamerą na silnik w okolicach podszybia (3:45-3:50) tyle ,że u mnie to terkotanie jest nieco wyrażniejsze. To chyba gdzieś tam znajduje się silniczek krokowy,nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest nieco inny silnik niż XER... ale i tak raczej nic bardzo niepokojącego... od taki klekocik : SMILE : Specjalnie nic nie słychać powiem że "aksamitnie" pracuje, posłuchał byś sobie jak medy od gazu LR klepią to byś się nie interesował takimi drobiazgami... ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności