Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

WItam.

 

Tak więc kupiłem cewki FAST do tej instalacji i założyłem.

 

Praca silnika sie poprawiła i na wolnych obrotach nie jest tak tragicznie jak na cewkach standard.

 

Czas wtrysku gazu po odpaleniu zimnego silnika po jakimś czasie spada aż do 2,5 ms i to jest chyba minimalny czas otwarcia tych wtrysków. Przy tym czasie zdaża się że silnik lekko faluje i trzęsie. Ewidentnie na FASTACH tez nie wyrabia ale przy cisnieniu podniesionym do 1,25 Bara.

 

Gdy silnik się nagrzeje i razem z nim listwa wtryskiwaczy i reduktor to czas stabilizuje się na poziomie 3ms.

 

bieg%20jalowy.jpg

 

Wysokie obroty nadal nie działaja czyli jak depnę do dechy to lambda wskazuje zero.

Dysze są 2 mm i powiększenie pewnie by pomogło ale kompletnie zepsuje wolne obroty.

 

Niewiem co robić. Ta instalacja chyba się nie nadaje do tego silnika.

 

Z tymi wężykami narazie nic nie robiłem, bo listwy wtryskowe są bardzo daleko od siebie i podłączenie jednego wężyka z jednej listwy i dwóch z drugiej spowodowałoby że jeden z wężyków miałby 30 cm długości a reszta po 10.

 

Jeszcze tak myslałem że skoro listwy MATRIX są podgrzewane to znaczy że grzeją gaz który się rozżedza i wtedy przy jakimś otwarciu wtrysków gazowych wpada go mniej niz jak byłby zimny.

 

Tak sobie myślałem że jakbym wytoczył tuleję przez którą by płynął gaz, a na tulei nawinę cewkę taką aby przy 12 voltach grzała tuleję do np 60 stopni lub więcej, to jak powiększe dysze to może wtryski wyrobią na wolnych obrotach. Gdy się wciśnie gaz mocno to przepływający gaz nie zdąży się nagrzać i będzie leciał dalej gęsty.

 

Co expert o tym mysli? Bo to juz i tak jest takie kombinowanie. Możliwe że ta instalacja nie będzie nigdy dobrze u mnie działać. NIedługo pojadę jeszcze do jakiegoś zakładu i zobaczę czy dadzą radę wyregulować chociaż dysze 2 mm to śmieszna średnica do silnika 3 litry.

W programie jest jeszcze wiele opcji które może mam coś źle ustawione . Tylkoże nie mogę znaleźć żadnego zakładu na pomorzu oprcz tego gdzie mi gaz zakładali.

 

Jedno mnie dziwi że pomimo tego że lambda wskazuje zero, to czas wtrysków benzynowych nie jest wyższy niż jakbym przyspieszał na benzynie a wskaźnik obciążenia nie rośnie do wartości maximum tylko do tej przedostatniej.

 

Przecież jak lambda jest zero to wtryski benzynowe powinny dłużej się otwierać a wraz z nimi gazowe. W sumie czas gazowych przy przyspieszaniu skacze do 70 ms czyli są praktycznie cały czas otwarte. Boję się że te cewki się spalą przy takim czymś.

 

Tutaj widać przyspieszanie na benzynie od 0 do 160 Kmh. Czas wtrysków dochodzi do 10ms a lambda się trzyma wysoko.

 

przyspieszanie%20na%20benzynie.JPG

 

A teraz na gazie, przyspieszanie od 0 do 70kmh z pedałem wcisniętym w podłogę.

Wtrsyki benzynowe dochodzą do 9 ms pomimo lambdy 0. Czas wtrysków gazowych potem rośnie do 70 ms.

 

przyspieszanie%20na%20gazie.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Właśnie kupiłem Ome MV6 3.0 96r.

Jaką instalacje pan proponuje bo już jestem ogłupiały jedni że II gen. inni że sekw.?

Generalnie krąży taka opinia że" nie ważne jaka inst. tylko kto zakłada"

Czy macie duże doświadczenie w inst. do takich silników?

Mieszkam koło Piły i narazie nie znalazłem żadnego zakładu który mógłby mi to założyć.

Bardzo będę wdzięczny za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
.

Mój silnik to 1.6 16v (X16XEL) a instalacja jest II generacji ELPIGAZ ze sterowniekim BINGO.

Bingo to KME a nie Elpigaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

egon.Ja napewno nie jestem ekspertem ale w tego typu silnikach to tylko sekwencja.Ja jezdze 2,5 i mam sekwencje.Wierz mi !!! :!:ZADNEJ ROZNICY W POROWNANIU Z Pb.Zarowno w spalaniu jak i osiagach.Moze sa wariaci ktorzy zakladaja 2 generacje ale nie wierze ze to auto chodzi zgodnie z Ich oczekiwaniami.To tylko taka dobra rada laika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

mam pytanko do eksperta.co daje emulator gaz?bo mam instalacjie ale bez emulatora.i podobno od jego braku dzieja mi sie jaja z samochodem od3mies jak tylko zalozylem gaz za1tyś:D dziadostwo jakies wymieniam czesci i remontuje sam.wciskam mu gaz a ten zamulony i wogole.bylem juz u 3albo4 gaziarzy ustawiaja i przestawiaja i nic.masakra.sonde wymienilem,czujnik halla wszystko co moze sie diac w sam to mi sie dzieje.a ostatniowłasnie jest zamulony ale to samo dzieje się ostatnio na benz niewiem czy sobie nakodowal jakiś bledow czy cos.juz mnie trafia.obiecalem sobie jesli po załozeniu jakiegos amulatora nie bedzie oki to sprzedaje ten pechowy sam.pechowy jak dlanie.mam astref z 92 roki z silnikiem 1.4 c14nz.jest w moich rekach od 4mies a dołozyłem z niego ok2tyś masakra.ciekawe ile skarbowy mi dowali za sprzedzsz samochodu ktorego nie trzymam wymagane6moes.bo jesli przed upływem6mies to cos sie placi.ale czy ten emulator coś zmieni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Vectre B z 96 roku. Silnij 1,6 8V ... moje pytanie jaki jest koszt zalozenia instalacji gazowej i jakie powinno byc spalanie gazu na 100km ??

Pozdrawiam !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam równirez pytanie czy opłaca sie kupoweac Sintrę z instalacją gazową z przebiegiem ok 190tyś km? a jak tak to lepiej kupic ze zwykłym czy może sekwencyjnym?

 

Jakie to konsekwencje spowoduje dla silnika 2,2 16V GLS ecotec oprócz tego iz zaoszczędze na paliwie?

 

[ Dodano: Nie Kwi 16, 2006 21:27 ]

raporty spalania można zobaczyc na stronie autocentrum.pl !!! ale czasami są one nieadekwatne lub ktoś dla jaj wpisze jakieś bzdurne liczby zupełnie nieadekwatne !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam experta od gazu , mam takie natury technicznej pytania :

a mianowicie:

 

1 czy instalacja 2 giej gen korzysta z sygnałów z przepływomierza ?

2 mam instalke autronic AL700 , oprócz tego jest jeszcze emulator sondy i jakis emulator co pisze na nim 4 cylinder ( cos takiego ) i mam taki problem , jak silnik jest zimny to nie ma obrotów jałowych (gasnie jak sie pusci noge z gazu ) , jak sie nagrzeje to ma ok 1500.Mam dwie usterki (check energine 1 potencjometr biegu jałowego i 2 przepływka za wysokie napiecie) czy to znaczacy wpływ na prace gazu ?. Mialem tez jeden duży wystrzał gazu ( silnik C20XE) i z puszki która jest nad przepustnica nic nie zostało (rozerwało ja ) i od tego czasu silnik nie kreci mi sie tak jak wczesniej ( od 5500 juz nie chce isc , a przedtem to do konca ciagnał ),.Oczywiście zrobiłem cały dolot od nowa, jest szczelny wiec nie bierze lewego powietrza, a jak obroty sa np 1000 to strasznie trzepie silnikiem ( czy to tez wina zle wyregulowanego gazu ? ), na benzynie jest ok ma tam 900-1100 obr i spokój,nic nie rzuca.Aha jeszcze jedna sprawa,ktos zamiast silnika krokowego wsadził śróbe do regulacji (czywiscie silnik mam ) ,ale jak podepne ten silnik to on sie otworzy tak do połowy,a jak jest w samochodzie to juz wogóle nie chce przyjmowac gazu,dławi sie, jest słaby itp.Filtr do gazu niedawno zmienilem, i wylałem szlam z reduktora.

Aha zapomnialem dopisac ze temp reduktora jest cos nie tak,bo moge od razu jak jest zimny silnik odpalic na gazie (nawet w minusowych temperatorach) , czy to tez trzeba ustawić ?

 

 

co jeszcze moge zrobic aby było juz ok?

 

 

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy ktoś ma coś takiego (to jest to samo co KME Diego , na wtrys.Matrix nawet elementy są takie same)

Właśnie mam coś takiego od tygodnia założone w Omie MV6 3.0.

Od początku dławi się przy wchodzeniu na obroty i nie osiąga swojej mocy(na benie jest ok)

Gazownicy powiedzieli żeby świece wymienić i kable WS, ale zaczne od świeć bo i tak jest już ich czas.Najwyżej potem bede ich męczył.

Silnik pracuje tak jakby któryś cylinder nie palił ,a na Benie jak wspomniałem jest wszystko w porządku

Ale mam pytanie :

 

1) czy na każda listwe powinien być osobny flitr gazu,czy jeden przed trójnikiem?

2)Jeżeli już dwa to czy powinny być identyczne(chyba tak)?

Instalacja jest firmy

http://www.agcentrum.com.pl/index1.php

 

Dzieki za wszelkie porady i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. Mam Omege 2.0 16V Caravan z 1996r. , jaką instalacje proponujecie bo to ,że będzie zakładana to przesądzone.Jedni mówią, że może być II generacji (koszt ok. 2000zl) inni ,że raczej IV (koszt 3300zl).Powiem szczerze,że fajnie byłoby bardzo oszczędzić te 1300zł ale czy warto,proszę o rzetelną,konkretną odpowiedź a nie w stylu "stary lepiej sekwencje bo szybszy spod świateł będzie ".Dzięki z góry. Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności