Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam:) Nie wiem czy tu ale się zapytam:) Mam instalacje na śrubę (c16nz). Czy padnięta sonda lambda ma wpływ na wysokość spalania lpg? Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam jeśli zadałem pytanie w złym miejscu

ps. check się świeci a po zapaleniu samochodu gaśnie chyba że pochodzi na benzynie na wolnych obrotach to się po chwili zapali i wywala 44,45.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie będzie ci wywalało ten błąd, chyba, że założysz emulator sondy.

 

Też miałem na początku taką instalację, ale spalanie 15-17i/100km, to troszeczkę za dużo było i zdecydowałem się na przeróbkę na II generacje, naprawdę warto :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to mi teraz pali około 10-11 litrów ale to na krótkich odcinkach. A jak jechałem do rudy śląskiej i z powrotem ( około 700km) to spalił około 9 l/100km. A jaki byłby koszt takiej przeróbki łącznie z robocizną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam.Problem dotyczy instalacji gazowej II generacji,Opel Omega B,2.0l,115km(8 zaworow),1998r.Autko chodzi na gazie b.dobrze,aleee....przy dlugotrwalej jezdzie powyzej 2,2tys.obrotow samoczynnie potrafi przelaczyc sie na benzyne.Postanowilem zajac sie dokladniej tematem i co sie okazuje?parownik w chwile po przelaczeniu na bezyne jest zimny:(,temperatura krytyczna na parowniku ustawiona jest na 14stp.Po kilku sek.pracy silnika na benzynie weze doprowadzajace plyn do parownika i parownik ocieplaja sie i mozna jechac na gazie az do ponownego przelaczenia.Krazenie w obwodzie jak sadze jest prawidlowe poniewaz przy jezdzie po miescie lub na postoju parownik jest garacy i wszystko dziala prawidlowo.Temperatura silnika 92-95stp.Moje wnioski:przy zwiekszonym zapotrzebowaniu na gaz nastepuje nadmierne schladzanie parownika i automatyczne przelaczenie na bezyne(taka ewentualnosc w instrukcji podaje producent komp.gazowego BINGO-M).Bede wdzieczny za ew.rady ktore pomogly by mi poradzic sobie z tym problemem.Parownik zamontowany jest w uklad''rownolegle''.A moze sa w sprzedazy elektryczne pompy wymuszajace dodatkowe krazenie?pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sz go wpietego w obwód nagrzewnicy?

Jeśli tak, to ciężka sprawa....

Na pewno założyli ci gazownicy trójniki na wężach.

Na nagrzewnicę przelotowo, a na parownik ten boczny.

Możesz spróbować zamienić, żeby na parownik płyn szedł na przelot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Widzę że eksperta już nie ma....

A ja sekwencję założyłem i pierwszy problem to był że zaraz po przełączeniu sie na gaz wracał ponownie na paliwo,pojechałem ponownie na regulację i wyszło za małe ciśnienie gazu...(oczywiście raz palą się checki raz nie)

Teraz jak przełączy się na gaz spada nagle moc,zaczyna szarpać i nie reaguje wcale na pedał gazu.Problem jest w tym że wydaje mi się że problem ze spadkiem mocy pojawia się jak na desce zapali się kontrolka checku.Jak się nie pali to mam wrażenie że wszystko jest ok i na gazie idzie do przodu...

Jutro znów jadę na regulację,zobaczymy co się stanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności