Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie:

czy stosowanie gazu w silinku 1.8 16V moze byc przyczyną jego przegrzewania się?

a w konsekwencji prowadzić do awarii?

jezlei ten temat był juz poruszany proszę o linka

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

instalację mam BRC Flying Sequent, na szczegółach technicznych się nie znam;

sęk w tym, że po 1,5 roku użytkowania (przejechan3 ok 40 tys.km na LPG) doszło da uszkodzenia silnika, i jedna z "opcji", to przegrzanie silnika, spowodowane stosowaniem gazu w tym silniku :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z "opcji", to przegrzanie silnika, spowodowane stosowaniem gazu w tym silniku

A jakie są uszkodzenia silnika?

Jeśli popękała głowica, to mozliwe, że od gazu, ale od nierozgrzania silnika przed przełaczeniem na gaz.Miałem tak w poldzie, odpalanie i jazda była na gazie, rezultat - pęknięcia głowicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj odebrałem autko od przekładki instalacji na sekwencję mam pytanie ile powinna mi teraz palić moja astra 1.6 16V automat kombi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pęknięcie korbowodu i w konsekwencji bloku silnika, czyli silnik do wymiany :wesoly:

To się nie robi od gazu, pod warunkiem, że nie "przekręciłeś silnika", przecież na gazie nie ma odcięcia....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślę, ale padła taka sugestia w serwisie, stad moje pytanie;

sądzę, ze po prostu silnik był wadliwy, spotkałem sie tez z taką opinią, że gaz jest "bardziej suchy przy spalaniu, a przez to silnik ma większe zużycie oleju i przez cały czas powinien pracować na maksymalnych poziomach oleju (odczytywanego na bagnecie), czy potwierdzasz to ze swojego doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz sobie może być suchy, nie potrafię sobie wyobrazić, że benzyna smaruje ścianki cylindra :wesoly::wesoly:

Za mało oleju - to musiałoby być już duzo za mało, żeby cylindry nie były smarowane, musiałby już bagnet nie sięgać do oleju i kontrolka powinna sie zapalać przy hamowaniu i zakręcie w lewo.

Jeśli tak nie miałeś, to niech sobie w buty wsadzą swoje bajki.

 

Jeszcze pytanie, jak twierdzą, że gaz jest zły, to czemu zakładają u siebie w serwisach instalacje gazowe, dedykowane do opla?Zresztą bardzo drogie.

:wesoly:???

Przecież gwarancja na silnik nie przepada, przy nowym samochodzie.

 

Prędzej coś sie stało ze smarowaniem panewki tego korbowodu, a może nawet padła pompa oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wierzę w "szkodliwość" gazu, bo w końcu ponad 2 mln aut w Polsce stosuje to paliwo, a nie słychać o masowych awariach silników :wesoly:

 

w felernym dniu, przed podróżą, zmierzyłem poziom oleju i zdziwiłem się, ze jest prawie śladowy, wobec czego dolałem ponad litr i bagnet pokazał poziom "max", dolałem również płynu chłodniczego, przez ponad 260km, było wszystko ok, a potem nagle to zdarzenie...

 

mam jeszcze jedno pytanie:

czy rodzaj oleju ma jakieś znaczenie przy LPG dla silników 16V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności