Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Witam!

Moja Astra szaleje!

 

1) Gdy odpalam samochód, samoczynnie startuje z benzyny a po wciśnięciu gazu (oczywiście na biegu jałowym) koło 2000 obr przełącza się na LPG. Kiedyś chciałem wjechać go garażu na benzynie i prawie że mi zgasł. Czułem się jak na koniu a silnik pracował raz szybko raz wolno...

 

2) Na postuju na LPG (np w korkach) temperatura dochodzi do 100 st nawet ponad!

 

I jeszcze jedno: Ilu litrowy zbiornik wchodzi w miejsce koła zapasowego do Astry F caravan 1,6 1995? Mi zamontowano 30 litrów i mówili że może być większy ale nie zamknę wtedy klapy.

 

Dziękuję za wszelkie informacje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba astra nie ma mniejszej dziury na koło, niż corsa?

Ja mam zbiornik 42 litry.

Temperatura normalna, mi teraz rośnie nawet wyżej :D

Co do benzyny, masz zawsze choć 15 litrów w baku?

Jak jeździsz zawsze na rezerwie, to mogłeś już załatwić pompę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja37

 

Mi zapakowali butlę 30 litrów i finał. Gaz mam jeszcze na gwarancji i mogę się o to z nimi kłócić. NIe wiem czy to przejdzie.

W baku staram się mieć zawsze 25 litrów i stale to kontroluję. Gdy tylko zapali się rezewra - dolewam...

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy i wyszło na pompę.

Jak już wyjąłem, to podłączyłem ją w wiaderku z benzyną, tak z ciekawości.

Zatrzymywała się sama, nie było reguły po jakim czasie.

Po odłączeniu napięcia i ponownym podłączeniu znów startowała.

Wymiana pompy częściowo pomogła, a wymienić musiałem jeszcze wtryskiwacz.

Może na wtryskiwacz pomógł by jakiś STP, ale nie próbowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Mam problem. Mam vectre B 98 2.0 16v. Założylem gaz IV generacji i od samego początku mam taki problem: gy po nocy uruchamiam silnik na benzynie pracuje poprawnie, gdy silnik rozgrzeje sie do odpowiedniej temperatury (30C) automatycznie przechodzi na LPG i wtedy zaczyna szarpac i nierówno pracować. Musze go pare razy przegazowac lub poczekac ok 15 sek na wolnych obrotachy i wtedy pracuje równo i bez zarzutów. Jednak gdy zgasze silnik na ok 20min powtarza sie to od nowa. Przy krótszych postojach objawy sa lagodniejsze jednak zauważalne.Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

Mam Astre 14. 16v 99r. z instalacją gazową LOVATO z komputerem sterujacym praca instalacji gazowej. Problem, jaki występuje to wieszające się obroty na biegu jałowym 1500-1800 podczas jazdy. Po delikatnym stuknięciu w pedał gazu spadają do 900, lub kiedy pojazd sie zatrzyma. Wymieniona była cewka, cała przepustnica, reduktor i to nie pomogło problem dalej istnieje. Ale po wyjęciu bezpiecznika od abs wszystko działa poprawnie. Mechanik montujący instalacje twierdzi ze to wina elektroniki samochodu a nie instalacji. GDZIE szukac przyczyny :D?:mrgreen:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności