Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Opel Astra G 1.4 16V 2001 - instalacja LPG II generacji (Les Landi).

Od penego czasu pojawił się problem, że auto lubi zgasnąć lub gubić obroty, gdy silnik pracuje na wolnych obr. (na światłach, skrzyżowanich itd.), lub w czasie jazdy np.podczas zmiany biegów po wyciśnięciu sprzęgła. Poza tym jest ok, no może czasami pływają obroty na biegu jałowym, ale to przy gazie podobno nic oryginalnego. Na razie zmieniłem filtr powietrza i bez zmian. Proszę o poradę jakie powinny być dalsze kroki. Wymienić świece, filtr gazu, przeowdy WN? Co może być najbardziej prawdopodobną przyczyną? Zdaję sobie sprawę, że jest to dosyć powszechna "choroba" samochodów na LPG. Ogólnie wcześniej samochód jeździł na gazie bez zarzutu, ale wiadomo nic nie musi trwać wiecznie. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich.

Mam Vectrę B z silnikiem X20XEV oraz instalację gazową Autronic AL700. Ostatnio mam problem z pracą silnika na gazie. Gdy silnik rozgrzeje się to na wolnych obrotach zamiast 900 mam około 1500. Dopiero po kilku minutach obroty spadają na właściwe.

Czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Zostrałem ostatnio szczęśliwym posiadaczem AstryG 1,6 8 zaworowj 2000r i zastanawiam sie nad założeniem instalacji gazowej, bo przy dzisiejszych cenach benzyny to chyba najrosądniejsze rozwiązanie. Chciałbym zalożyć instalację sekwencyjną ponieważ podobno jest mniej awaryjna, wymaga rzadszej regulacji i jest wydajniejsza (oczywiście też droższa). Mam pytanie jakiej firmy najlepiej jest założyć instalację i czy do tego modelu silnika montuje się sekwencję. Ewentualnie jakieś namiary na pewny zakład w Białymstoku

 

Poprawiłam ort. Tajga75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam mam astre F z silnikiem 1.4 monowtrysk 93r i chcial bym zalozyc gaz...silnik ma przebieg 185tys.. co myslicie na ten temat? zaszkodzi to silnikowi czy sie nie przejmowac i zakladac...bo jak mam zalocy gaz i za chwile silnik podziekuje mi wspolpracy to sie zlekka zdenerwuje:)dziekuje za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. Jakis czas temu nabyłem opla astre F 1,4 16v. Miała juz zamontowany gaz z którym od poczatku kiedy jestem jej włascicielem cos sie dzieje, czesto zapala mi sie kontrola układu elektonicznego silnika( pomaranczowa kontrolka po lewej, na tablicy rozdzielczej ), objawem jest równiez to ze auto zachowuje sie niekiedy jakby bylo strasznie zamólone, szrpie i nie ma siły jechac ale gdy po chwili (niezawsze) zapali sie kontrolka układu elekronicznego silnika sytuacja sie poprawia (auto zachowuje sie lepiej tzn nie ma juz takiego szarpania i odzyskuje siłe do jazdy ). Zdarzają sie równiez strzały gazu np przy redukcji z 3 na 2 bieg po takim strzale zauwazyłem ze autko chodzi lepiej tzn ma równą prace silnika i rówiez mniej szrpie. Byłem u gazownika który w sumie nic mi nie powiedział bo nie mógł podłaczyc sie do "komputera układu LPG" (Laptop mechanika nie wykrył mojego auta po podłaczeniu i niemógł nawet wyregulowac gazu) i powiedział zebym przyjechał jeszcze raz bo jakies kable są zle popodłączane( kontaktowałem sie z poprzednim włascicielem (osoba mi znajoma, nieobca) i ten powiedział mi ze nic przy kablach nie bylo majstrowane i auto "ładnie chodziło"...autko pali 9-10 w cylku mieszanym, co moze byc przyczyną takiej pracy silnika, i tych wszystkich dziwnych zachowań auta :lol:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności