Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość luk2009

 

 

i o czym to świadczy?

 

np.

o tym że instalacja może się nie opłacać

o tym że opel zaczął robić silniki źle znoszące lpg

 

w tych silnikach zawory regulowane są ręcznie i należy robić to regularnie zwłaszcza na lpg a to nie jest tanie

 

nie mówię że nie można montować w nich lpg tylko że instalacja lpg jest niezalecana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian11032

"kicaj" na pewno skorzystam z rady skorzystania z tego kalkulatora i dzięki wielkie za poświęcony czas i odpowiedzi na pewno skorzystam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edytowany

Witam jestem posiadaczem Opla Astry II Kombi z silnikiem 1.8 16V 116KM w benzynie , mam zamiar założyć inatalacje gazową samochód ma przejechane 300000Km , silnik był sprawdzony u mechanika i mechanik stwierdził , ze wszystko jest ok , tylko czy ten silnik mi to wytrzyma , jak długo i czy jest to opłacalne?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się konkretnie określić. Ja miałem zakładaną jakieś 100-120 ts km temu , a dolatuje do 400 ts km.

Faktem jest ,że twój silnik bardzo dobrze toleruje Lpg i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian11032

Ten silnik jest na prawdę dobrej jakości i powinien wytrzymać tyle tys. km poza tym bardzo dobrze znosi LPG , więc warto abyś ją założył. Na moim się niestety nie opłaca jak mówią koledzy na górze ale u mojej żony instalacja gazowa sprawuje się bardzo dobrze. :)

Edytowane przez Sebastian11032

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adderwlkp

Witam

 

Mam Opla Astrę 1.6 16V, 96 rok kombi, ~300tys przebiegu. Instalacja gazowa, i tutaj pojawia się problem, otóż 27 podczas ulewy mama z powodu braku widoczności zaliczyła nią rów, nic się nie stało tylko troszke się zalała komora silnika. I od tamtej pory pojawił się dość uciążliwy problem z jazdą na LPG.

Samochód ciężej odpala (wcześniej palił na "cyknięcie", teraz trzeba dobrą chwile kręcić..), płyn chłodniczy bardzo szybko się zużywa (wczoraj dolałem 2l, dziś kolejne 2).

Przy LPG

Na biegu jałowym obroty "szaleją", aż w końcu zatrzymują się na ok. 800 obr., samochód strasznie kopci i nie równo chodzi.

Podczas jazdy bardzo, bardzo szarpie a czasem nawet gaśnie, po czym bardzo ciężko go odpalić. Nawet na benzynie można kręcić i nie chce odpalić.

 

Dziś podczas jazdy zaczął mi znów słabnąć, zatrzymałem się, otworzyłem maske i zauważyłem śmierdzący plastikiem dym w dolnych okolicach chłodnicy, płyn był uzupełniony.

Czy ktoś miał podobny problem, oraz czy zna ktoś rozwiązanie?

Edytowane przez adderwlkp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od znalezienia wycieku płynu, sprawdź czy nie miesza się z olejem.

Może to wjechanie do rowu to tylko przypadkowo zbiegło się z tą usterką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

 

 

samochód strasznie kopci i nie równo chodzi.

 

Na 95% zaciągnął wode do cylindra która spowodowała roszczelnienie upg (jak wiemy woda jest nie ściśliwa i nawet niewielka ilość może nabroić) i teraz "pobiera" płyn chłodniczy do komory czego objawem jest kopcenie jasnym dymem i nierówna praca...w najgorszym wypadku mogło dojść jeszcze do wykrzywienia korbowodu, rozbiórka góry silnika jest niestety nieunikniona- można jeszcze dla pewności zrobić pomiar sprężania aby wiedzieć któremu korbowodowi należy sie dokładnie przyjżeć gdyby doł też był demontowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności