Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harnas1515

Mapa gazowa bardzo rozjechana.

Podłączony komputer i ustawiane podczas jazdy.

Udało się. Jest prawie idealnie.

Jednak prawie nie ma ruchu na wykresie od lambdy. Czy powinienem się tym martwić ?

Auto jedzie bardzo dobrze.

Spalanie w normie.

 

Co sugerujecie ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mapa gazowa bardzo rozjechana. Podłączony komputer i ustawiane podczas jazdy. Udało się. Jest prawie idealnie. Jednak prawie nie ma ruchu na wykresie od lambdy. Czy powinienem się tym martwić ? Auto jedzie bardzo dobrze. Spalanie w normie. Co sugerujecie ?

 

Masz instalację mechaniczną?

 

U mnie z tego powodu sonda też nie chodzi.

A świeci Ci od niej kontrolka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Przepraszam za brak informacji.

Instalacja to sekwencja. Stag 300.

Wykres czasów wtryskow bardzo odbiegał od wzorca.

Dzięki właściwej regulacji auto nie szarpie, nie hamuje nadmiernie silnikiem.

Jest dobrze.

Sondy nie są dołączone. Po pokazują wartości, 0,45 i 0,65

Czysta ciekawość.

Jak znam siebie... to -

Niedługo będę znał odpowiedzi. ;)

 

Nie mam zdjęcia z przed. Ale ledwo się na jednym laptopie mieściły. ;)

 

 

4a6yby6u.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bochenek

Osobiście nie posiadam, ale też rozważam.

 

O STAGu słyszałam raczej pozytywne opinie- jest w miarę tani, jakościowo dobry i łatwy w obsłudze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania STAG jest doskonałym sterownikiem, jednym z najlepszych na rynku.

 

 

 

Wykres czasów wtryskow bardzo odbiegał od wzorca. Dzięki właściwej regulacji auto nie szarpie, nie hamuje nadmiernie silnikiem. Jest dobrze.

 

Na ścisłość to jeszcze troszeczkę bym poprawił na dole, czyli ciut wzbogacił na gazie (dolna zielona to z LPG mapa?) a u góry ciut zubożyć.

Da się idealnie zgrać mapę benzyny z mapą LPG - zajęło mi to ponad 2h ale mam idealnie. Auto jedzie jak lala, nawet lepiej na LPG niż na benzynie :-D Sond nie ma po co podłączać - sterownik LPG i tak z nich nie skorzysta, bo czasem wtrysku steruje tylko sterownik silnika. Działa to tak, że w obwód wtrysku benzyny jest wpięty sterownik LPG i przechwytuje czas wtrysku benzyny otwierając wtryskiwacz gazowy na czas wynikający z zamieszczonej powyżej mapy.

Tak czy owak już teraz mapki są bardzo fajne.

Oczywiście zakładam, że przed ustawianiem pojeździłeś trochę na benzynie, żeby sterownik silnika zrobił sobie prawidłową mapę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Dół podniosłem oczywiście. ;) tylko bateria padła w lapku i foty brakło.

Nie było jazdy na pb przed ustawieniem.

 

Ale to wszystko na spontanie.

Jeden wyjął kabelki ze schowka, drugi laptopa

Potem stwierdzili że podłącza sobie moja Luise.

 

Sprzęt mamy, we własnym zakresie możemy to skorygować. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie było jazdy na pb przed ustawieniem.

Z doświadczenia podpowiem: pojeździj bez gazu ze 40-50km i sprawdź jeszcze raz mapę benzyny. Jest duże prawdopodobieństwo, że się zmieni. Sterownik silnika otrzymuje informacje z lambdy podczas pracy na gazie i "przyzwyczaja" się do składu mieszanki. O ile na gazie nie może za wiele zrobić (sterownik LPG leci według swojej mapy) o tyle na benzynie już skoryguje czas wtrysku.

Jak pojeździsz na samej benzynie przed regulacją i sterownik silnika prawidłowo sobie ustawi mapę, to dużo precyzyjniej ustawisz LPG według mapy benzyny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności